Koszykarze ze Szczawna-Zdroju wygrali pierwszy ligowy mecz w historii drużyny

Koszykarze MKS-u Prometu Szczawno-Zdrój pokonali na wyjeździe 65:61 Prakto Polonię Świdnica. Był to pierwszy ligowy mecz wygrany przez zespół z uzdrowiska

Koszykarze MKS-u Prometu Szczawno-Zdrój odnieśli historyczne zwycięstwo. Drużyna, która powstała przez bieżącymi rozgrywkami pokonała na wyjeździe 65:61 Prakto Polonię Świdnica. Był to pierwszy ligowy mecz wygrany przez zespół z uzdrowiska, a odniesiony w trzeciej kolejce III ligi. Niestety nadal bez zwycięstwa są pokonani, czyli ekipa ze Świdnicy. Ten zespół też został założony przed bieżącym sezonem. W pojedynku nowicjuszy pierwszą kwartę wysoko, bo aż 22:14, wygrał Promet Szczawno-Zdrój. Mocne uderzenie zostało jednak zatrzymane przez gospodarzy. Już w drugiej części spotkania pozbierali się i odrobili niemal całą stratę. Na długą przerwę zespoły schodziły bowiem przy prowadzeniu drużyny ze Szczawna-Zdroju zaledwie 36:35. Okazało się jednak, że gości stać na ponowny zryw i wygrali trzecią kwartę 20:9. Prakto Polonia próbowała jeszcze odrobić stratę, ale zabrakło jej szczęścia i trochę czasu.

Prakto Polonia Świdnica - MKS Promet Szczawno-Zdrój 61:65 (14:22, 21:14, 9:20, 17:9)

Prakto Polonia: Słobodzian 28, Olszewski 10, Soboń 8, Sieńko 6, Kurpiel 4, Kaliński 2, Majcher 2, Rogacz 1, Bielawski 0, Kaczmarczyk 0.

MKS Promet: Stochmiałek 15, Józefowicz 13, Ciuruś 11, Iwański 7, Pawlikowski 6, Grabka 5, Narnicki 5, Sulikowski 3.