Koszykarze Zetkamy Dorala Nysy zaczęli od wygrania pierwszej kwarty, ale poźniej było gorzej

Koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko przegrali na wyjeździe 54:66 z zespołem Śląska Wrocław. Był to pojedynek inaugurujący rozgrywki I ligi.

Koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko przegrali na wyjeździe 54:66 z zespołem Śląska Wrocław. Był to pojedynek inaugurujący rozgrywki I ligi. Zetkama Doral Nysa, która debiutuje na tym szczeblu rozgrywek zaczęła spotkanie obiecująco i po pierwszej kwarcie prowadziła 20:14. W drugiej części meczu gospodarze odrobili część strat, ale na długą przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu ekipy z Kłodzka 34:33.
Po zmianie stron gościom szło coraz trudniej. Na ostatnią kwartę wychodzili jednak przegrywając tylko 48:50. Być może wielka chęć odniesienia zwycięstwa w debiucie sprawiła, że w grę Zetkamy Dorala Nysy wkradły się nerwy i trochę się ona posypała. W efekcie ostatnie 10 minut goście przegrali 6:16.
W następnej kolejce, 4 października Zetkama Doral Nysa zagra o godz. 18 na wyjeździe z drużyną Miasto Szkła Krosno.

WKS Śląsk Wrocław – Zetkama Doral Nysa Kłodzko 66:54 (14:20, 19:14, 17:14, 16:6)

WKS Śląsk: Stawiak 14, N.Kulon 13, Czyżnielewski 11, M. Kulon 6, Krakowczyk 6, Leńczuk 5, Muskała 3, Jakubiak 3, Hajnsz 3, Janicki 2.

Zetkama Doral Nysa: Bluma 12, Wojciechowski 11, Malona 6, Kowalski 5, Lipiński 5, Weiss 4, Płatek 4, Kucia 3, Bartkowiak 3, Stępień 1.