Koszykówka: Dramat Górników w Lublinie

Ustarbowski grał bardzo  dobrze, ale wałbrzyszanie i tak przegrali
Ustarbowski grał bardzo dobrze, ale wałbrzyszanie i tak przegrali Dariusz Gdesz
W najbliższą sobotę, 2 października koszykarze pierwszoligowego Górnika Wałbrzych zmierzą się we własnej hali z zespołem SKK Siedlce. Będzie to mecz drugiej kolejki sezonu. Inauguracja rozgrywek, niestety, wałbrzyszanom się nie udała. Podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy w pierwszym spotkaniu sezonu przegrali w Lublinie z Olimpem MKS-em Startem 74:75. Wałbrzyszanie mogą jednak mówić o sporym pechu. Zagrali bowiem nieźle i byli bardzo bliscy zwycięstwa w tym pojedynku, w którym losy ważyły się do ostatnich sekund.

Górnicy o których ostatnio było głośno, bo aby ratować przeżywający kłopoty finansowe, zdecydowali się grać za darmo, wyszli na parkiet bardzo zmobilizowani i już po kilku minutach prowadzili 11:4 i 14:6. Zaskoczeni takim obrotem sprawy gospodarze co prawda szybko pozbierali się i pierwszą kwartę Górnik wygrał tylko 18:17, ale w drugiej odsłonie znowu podwyższył prowadzenie i po 20 minutach wygrywał 38:28. W tym czasie nie do upilnowania dla rywali był zwłaszcza Maciej Ustarbowski, nowy gracz podkoszowy wałbrzyszan. Tuż po zmianie stron Start odrobił jednak szybko część strat. Po trafieniach za trzy punkty Michała Sikory i po chwili Łukasza Kwiatkowskiego zrobiło się tylko 45:43.

Wtedy jednak Górnik zerwał się do walki i przed ostatnią kwartą prowadził 57:49. Kiedy na początku ostatniej odsłony powiększył jeszcze przewagę do 15 punktów (64:49) wydawało się, że jest już po meczu. Czas wziął jednak wówczas Dominik Derwisz, trener Startu i od tego momentu jego zespół zaczął w błyskawicznym tempie odrabiać straty.

Celnymi rzutami popisywali się zwłaszcza Sikora i 20-letni Adam Myśliwiec. Po rzucie tego ostatniego na kilkadziesiąt sekund przed syreną kończącą spotkanie, Start wyszedł na prowadzenie 72:71. Szybko celnym rzutem odpowiedział jeszcze Marcin Sterenga, ale po chwili, niemal równo z syreną, kolejną trójkę trafił Myśliwiec i było po meczu.

I LIGA KOSZYKARZY
Olimp MKS Start Lublin - 75, Górnik Wałbrzych - 74 (17:18, 11:20, 21:19, 26:17)
Start: Sikora 21, Myśliwiec 19, Aleksandrowicz 10, Kwiatkowski 8, Kowalski 7, Łuszczewski 5, Prażmo 4, Ł. Jagoda 1, P. Jagoda 0
Górnik: Ustarbowski 20, Sterenga 16, Jakóbczyk 10, Kietliński 8, Nitsche 7, Józefowicz 7,Wróbel 4, Pieloch 2, Pawlikowski 0, Murzacz 0

1. Start Otwock 18 38 24-9
2. Mazowsze Płock 18 37 30-16
3. GLKS Nadarzyn 18 36 25-10
4. Mazur Karczew 18 35 30-12
5. Narew Ostrołęka 18 33 27-10
6. Korona Góra K. 18 28 31-25
7. Legionovia 18 28 21-15