Koszykówka: Górnik Nowe Miasto przegrał takze ze Stalą

PG
Walczący o awans do II ligi wałbrzyszanie, w turnieju półfinałowym szczebla centralnego ponieśli same porażki i odpadli z dalszej rywalizacji.

Koszykarze Górnika Nowe Miasto Wałbrzych muszą na przyszły rok odłożyć plany awansu do II ligi. Drużyna, która została założona przed poprzednim sezonem, podobnie jak wtedy i tym razem nie zdołała zakwalifikować się do dalszych gier z turnieju półfinałowego szczebla centralnego. Wałbrzyszanie, którzy wygrali swoja grupę, w zawodach rozgrywanych w Sosnowcu przegrali jednak wszystkie, trzy mecze. Zaczęli turniej fatalnie, od wysokiej porażki 59:79 z UKS-em Siemaszką Piekarami. W tym meczu po pierwszej kwarcie było już 30:8 dla rywali, podopiecznych trener Ewy Smaglińskiej i właściwie było po meczu, bo UKS nie pozwolił Górnikowi na zmniejszenie strat. Po tej porażce wałbrzyszanie musieli wygrać kolejne spotkanie – z gospodarzami, Zagłębiem Sosnowiec. Niestety nie udało się, chociaż tym razem walka była bardziej wyrównana i jeszcze po trzech kwartach Zagłębie prowadziło zaledwie czterema punktami (54:50). Niestety ostatnie dziesięć minut należało do gospodarzy, którzy wygrali ostatecznie 65:55. W tej sytuacji ostatni pojedynek turnieju w Sosnowcu był dla wałbrzyszan już tylko grą o „pietruszkę". Zmierzyli się w nim ze Stala Stalowa Wola, która także poniosła wcześniej same porażki. W tym pojedynku była jednak górą. Górnik Nowe Miasto przegrał mecz ze „Stalówką" 52:71.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – UKS Siemaszka 59:79 (8:30, 14:13, 18:15, 19:21)
Górnik: Łabiak 16, Karwik 12, Kołodziej 11, Kaliński 8, Myślak 4, Borzemski 4, Bujnowski 2, Olszewski 2, Drywa 0, Dworak 0

Zagłębie Sosnowiec – Górnik Nowe Miasto 65:55 (24:20, 13:16, 17:14, 11:5)
Górnik: Kołodziej 24, Łabiak 13, Borzemski 5, Myślak 5, Karwik 4, Drywa 3, Olszewski 1, Dworak 0, Bujnowski 0

Stal Stalowa Wola – Górnik Nowe Miasto 71:52 (16:16, 16:12, 23:11, 16:13)
Górnik: Myślak 14, Kołodziej 14, Łabiak 9, Karwik 9, Borzemski 6, Kaliński 0, Bujnowski 0, Drywa 0, Olszewski 0, Dworak 0

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio