Koszykówka: Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Zastal Zielona Góra 82:72

Lider trzeciej ligi łatwo pokonał młody zespół z Zielonej Góry

Walczący o awans do II ligi koszykarze Górnika Nowe Miasto Wałbrzych wygrali u siebie 82:72 zaległy mecz z rezerwami ekstraligowego Zastalu Zielona Góra. Wałbrzyszanie prowadzili w tym spotkaniu od początku do końca. Kiedy w II kwarcie ich przewaga sięgała już dwudziestu punktów wydawało się, że rozbiją zespół rywali. Tak się jednak nie stało. Podopieczni duetu trenerskiego Ewa Smaglińska, Mieczysław Młynarski trochę zlekceważyli przeciwnika, a młodzi zielonogórzanie walczyli ambitnie i w III kwarcie przez moment zbliżyli się do gospodarzy na pięć punktów. Wtedy Górnik Nowe Miasto zaczął jednak lepiej bronić, "wpadło mu" kilka rzutów z dystansu i przewaga znowu urosła.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Zastal Zielona Góra 82 - 72 (24:15, 19:15, 18:21, 82:72)

Górnik Nowe Miasto: Łabiak 23, Kołodziej 17, Myślak 10, Sujka 9, Olszewski 7, Neumayer 7, Borzemski 6, Karwik 3, Surmiak 0, Drywa 0
Zastal: Matczak 20, Mehmeti 10, Dybek 9, Chojnacki 7, Michalski 6, Berezowski 5, Kantarowski 5, Kopij 3, Ristić 2, Krawczyk 2, Mruk 2, Trubacz 1

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0