Koszykówka: Górnika Nowe Miasto czeka trudny mecz ze Spartakusem

Wałbrzyszanie w meczu z GKK zagrali słabo pod tablicami
Wałbrzyszanie w meczu z GKK zagrali słabo pod tablicami Dariusz Gdesz
W sobotę, 16 października walczących o awans do II ligi koszykarzy Górnika Nowe Miasto Wałbrzych czeka wyjazdowy pojedynek ze Spartakusem Jelenia Góra. - To będzie trudny mecz bo Spartakus to niezła drużyna. Graliśmy z nimi sparing przed sezonem i wygraliśmy tylko jednym punktem - mówi Ewa Smaglińska, trenerka wałbrzyszan.

Jej zespół należy jednak do faworytów rozgrywek i z pewnością będzie w Jeleniej Górze walczył o komplet punktów. Górnik Nowe Miasto po dwóch kolejkach spotkań ma na koncie dwa zwycięstwa. W ostatnim meczu pokonał we własnej hali 66:60 GKK Gorzów Wielkopolski. Był to mecz na szczycie bo zespół z Gorzowa także bardzo poważnie myśli o awansie. - Chcieliśmy w Wałbrzychu wygrać, ale się nie udało. Nie można jednak zwyciężać kiedy nie trafia się tylu rzutów wolnych - mówił Janusz Wierzbicki, trener GKK. Jego podopieczni nie trafili 21 osobistych, a wałbrzyszanie 15. Pojedynek był bardzo wyrównany. Po trzech kwartach to jednak goście prowadzili 50:46. - Graliśmy w tym meczu bardzo słabo pod tablicami. W czwartej kwarcie ustawiliśmy strefę i na szczęście dało to efekty. Ostatnia odsłona należała do nas. - mówiła Ewa Smaglińska. - Czeka nas sporo pracy nad różnymi elementami koszykarskiego rzemiosła- dodawała.