Koszykówka: Kolejna porażka Górnika Wałbrzych

Paweł Kucharski
Trzeciej porażki z rzędu w rozgrywkach I ligi doznali koszykarze Górnika Wałbrzych. Tym razem podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy nie sprostali na wyjeździe Radeksowi Szczecin.

Początek spotkania nie zwiastował niczego złego dla biało-niebieskich. Po 6 minutach goście prowadzili 8:0. Dobra obrona wałbrzyszan sprawiła, że gospodarze nie trafili pierwszych dwunastu rzutów z gry! Szczecinianie szybko się jednak otrząsnęli i z każdą kolejną minutą radzili sobie coraz lepiej. Przed przerwą był już remis.

Po zmianie stron mecz był bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż sześć punktów. Na 23 sekundy przed końcem Radex prowadził 59:57, ale piłkę mieli goście. Niestety, Mateusz Nitsche przestrzelił, a chwilę później faulowany Łukasz Pacocha przypieczętował zwycięstwo szczecinian.

AZS Radex Szczecin - Victoria Górnik Wałbrzych 61:57 (8:13, 18:13, 21:19, 14:12)
Radex: Pacocha 22 (3), Majcherek 13 (2), Mielczarek 9, Sudowski 5, Balcerek 4, Zarzeczny 3 (1), Dudek 2, Pytyś 2, Prus 1.
Górnik: Nitsche 15 (1), Józefowicz 11, (1) Muszyński 11, Wróbel 9, Sterenga 6 (1), Kowalski 5 (1), Grzywa 0, Pieloch 0, Ratajczyk 0, Stochmiałek 0.