Koszykówka: Pogrom w Stargardzie

Artur Szałkowski
Nie wiedzie się koszykarzom Górnika Wałbrzych w rozgrywkach I ligi. W meczu piątej kolejki wałbrzyszanie grali na wyjeździe ze Spójnią Stargard Szczeciński. O tym meczu nasi koszykarze powinni jednak jak najszybciej zapomnieć, bo porażka 99:62 chluby im nie przynosi.

Wałbrzyszanie fatalnie zagrali już w pierwszej kwarcie, którą przegrali różnicą, aż 16 pkt. (28:12). W drugiej kwarcie było już lepiej, jednak koszykarze Górnika znów musieli uznać wyższość zawodników Spójni (24:22). Trzecia kwarta znów zakończyła się pogromem wałbrzyszan (32:14). Gospodarze zadowoleni z wysokiego prowadzenia, czwarta kwartę zagrali już na pełnym luzie i wygrali ją zaledwie jednym punktem (15:14).

Istotny wkład w pogromie wałbrzyszan, mieli dwaj byli zawodnicy Górnika: Marcin Stokłosa oraz Sławomir Buczyniak. Pierwszy zdobył 26 punktów, drugi 17.
W szóstej kolejce Górnik zagra u siebie (24 października godz. 17.) z Polonią 2011 Warszawa. Goście ze stolicy zajmują w tabeli przedostatnie 15 miejsce, tuż za Górnikiem. Wałbrzyszanie muszą więc ten mecz wygrać.

III liga koszykówki

Z wielkimi obawami wybierali się na mecz ze Spartakusem Jelenia Góra, koszykarze Górnika Nowe Miasto Wałbrzych. Okazało się, że były one nieuzasadnione. Gospodarze okazali się mniej wymagającym przeciwnikiem niż oczekiwano. Wałbrzyszanie bardzo dobrze zagrali już w pierwszej kwarcie, którą wygrali 10 punktami (13:23). Druga kwarta należała do Spartakusa (19:13), a trzecia zakończyła się remisem (17:17). Czwarta odsłona meczu to jednak znów popis wałbrzyszan (9:16) i ostatecznie wygrana ze Spartakusem różnicą aż 11 punktów (58:69). Po tym spotkaniu, wałbrzyszanie z kompletem zwycięstw zajmują I miejsce w tabeli III ligi. 30 października Górnik Nowe miasto zagra u siebie z SKM Zastal Zielona Góra. ARS

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani