Koszykówka: Polonia 2011 Warszawa - Victoria Górnik Wałbrzych 90:65

Lepsza gra niż wynik wałbrzyszan.

Koszykarzom pierwszoligowej Victorii Górnik Wałbrzych nie udało się wygrać w Warszawie z Polonią 2011. Wałbrzyszanom zależało na zwycięstwie w tym pojedynku bo zespół ze stolicy to jeden z ich głównych rywali w walce o jak najlepszą pozycję wyjściową przed fazą play out sezonu. Niestety podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy polegli wysoko, do aż 65:90. Gra wałbrzyszan była jednak lepsza niż wynik jaki udało im się uzyskać. Victoria Górnik z powracającymi po kontuzji Bartłomiejem Józefowiczem i Marcinem Sterengą w składzie wygrała pierwszą kwartę 23:21, a gospodarze w tym czasie dotrzymywali kroku ekipie z Wałbrzycha bo świetnie spisywał się ich niski skrzydłowy, Michał Jankowski, który w pierwszych 10 minutach zdobył 14 punktów. W drugiej kwarcie nadal świetnie radził sobie Jankowski, do zdobywania punktów włączył się też Sebastian Kowalczyk. Do tego Polonia 2011 zanotowała kilka przechwytów i przed zmianą stron gospodarze wyszli na prowadzenie 44:39. Trzecią kwartę dobrze zaczął jednak Mateusz Nitsche, dwoma wsadami popisał się Łukasz Muszyński i grająca z minuty na minutę coraz lepiej Victoria Górnik zniwelowała straty do dwóch punktów. Poloniści zaczęli wtedy mocniej bronić i po 30 minutach było 64:53 dla gospodarzy. W ostatniej odsłonie wałbrzyszanie próbowali jeszcze odrobić straty rzutami z dystansu, ale zawodziła ich skuteczność i w efekcie Polonia 2011 powiększała przewagę.

Polonia 2011 Warszawa – Victoria Górnik Wałbrzych 90:65 (21:23, 23:16, 20:14, 26:12)
Polonia 2011: Jankowski 22, Glabas 16, Kucharek 14, Michalak 14, Linowski 12, Kowalczyk 5, Szymański 4, Holnicki-Szulc 3, Zięba 0, Łańcucki 0, Olesiński 0
Victoria Górnik: Muszyński 18, Nitsche 16, Wróbel 11, Sterenga 6, Kietliński 5, Pieloch 4, Kowalski 3, Józefowicz 2, Grzywa 0, Ratajczak 0

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani