Koszykówka: Victoria Górnik Wałbrzych - Olimp MKS Start Lublin 61:57

PG; Fot. Dariusz Gdesz
Ważne zwycięstwo wałbrzyszan, po dramatycznej końcówce.

Koszykarze pierwszoligowej Victorii Górnik Wałbrzych wygrali u siebie 61:57 z Olimpem MKS-em Startem Lublin. Zrewanżowali się zatem lublinianom za porażkę w pierwszego w sezonie meczu tych drużyn, kiedy przegrali w Lublinie jednym punktem – To bardzo ważne zwycięstwo bo w tym sezonie w fazie play out, w której znajdziemy się między innymi my i lublinianie niezwykle ważny będzie atut własnego boiska, a ten zapewni wyższa pozycja w tabeli – mówił po tym spotkaniu Arkadiusz Chlebda, trener wałbrzyszan. Pojedynek zaczął się od prowadzenia gości między innymi 4:0 i 7:2, ale koszykarze Victorii Górnik szybko pozbierali się i pierwszą kwartę wygrali 20:14. Kiedy na początku drugiej odsłony ich przewaga urosła i wynosiła już 13 – 14 punktów wydawało się, że wreszcie wygrają łatwo i wysoko. Tak się jednak nie stało. Victoria Górnik znowu zafundowała swoim kibicom nerwową końcówkę. Jeszcze bowiem przed zmianą stron Start odrobił część strat i przegrywał tylko 32:34. Trzecią kwartę lubinianie wygrali natomiast 12:4 i na ostatnie dziesięć minut wychodzili prowadząc 44:40. – W końcówce zabrakło nam siły zdrowia, koncentracji – mówił zawiedziony Dominik Derwisz, trener gości. Dodawał, że ostatnio kilku jego zawodników chorowało i to odbiło się na ich dyspozycji. Ostatnią kwartę Victoria Górnik wygrała 21:13 i może już myśleć o kolejnym pojedynku, w którym zmierzy się także na swoim parkiecie, w piątek, 4 marca z GKS-em Tychy.

Victoria Górnik Wałbrzych – Olimp MKS Start Lublin 61:57 (20:14, 16:18, 4:12, 21:13)

Victoria Górnik: Nitsche 15 (1), Muszyński 13, Kowalski 12 (1), Kietliński 9 (1), Wróbel 6, Pieloch 4 (1), Grzywa 2
Olimp MKS Start: Prostak 13 (2), Aleksandrowicz 12 (2), Łuszczewski 11 (1), Szymański 8, Prażmo 6, Sikora 3, Kowalski 2, Myśliwiec 2