Koszykówka: Victoria Górnik wygrała po dogrywce

Dariusz Gdesz
Koszykarze z Wałbrzycha pokonali u siebie MKS Dąbrowa Górnicza.

Bardzo emocjonujące widowisko zgotowali swoim kibicom koszykarze wałbrzyskiej Victorii Górnik. Pierwszoligowcy z Wałbrzycha pokonali u siebie w meczu kończącym dziesiątą kolejkę sezonu, po dogrywce 99:90 MKS Dąbrowa Górnicza. Zwycięstwo nie przyszło jednak podopiecznym trenera Arkadiusza Chlebdy łatwo. Wygrali pierwszą kwartę 21:13, ale później goście z Zagłębia Dąbrowskiego, którzy lepiej radzili sobie zwłaszcza w walce pod tablicami, wygrali dwie, kolejne odsłony. Sytuacja wałbrzyszan była coraz trudniejsza, tym bardziej, że na boisku nie mogli już pojawiać się ukarani za pięć fauli: Mateusz Nitsche, Bartłomiej Józefowicz i Maciej Ustarbowski. Okazało się wtedy jednak, że walkę z wymagającym rywalem mogą nawiązać także gracze, którzy zazwyczaj nie spędzają na boisku zbyt wielu minut. W końcówce trzeciej kwarty i w całej czwartej kibice oklaskiwali ambitnie i widowiskowo walczących Łukasza Muszyńskiego, Damiana Pielocha, Jakuba Kietlińskiego Mateusza Nitsche i innych. W efekcie Victoria Górnik tuż przed końcową syreną doprowadziła do remisu74:74, a w dogrywce wygranej 25:16, nie dała już sobie odebrać zwycięstwa.

Victoria Górnik Wałbrzych - MKS Dąbrowa Górnicza 99:90 (21:13, 14:24, 16:18, 23:19, dogr. 25:16)

Victoria Górnik: Jakóbczyk 20 (2), Sterenga 15, Muszyński 14, Ustarbowski 13 (1), Nitsche 11 (3), Pieloch 9 (1), Kietliński 7 (1), Wróbel 6, Józefowicz 4, Stochmiałek 0
MKS: Szczypka 20 (1), Koziński 17 (3), Piotrkowski 15, Basiński 13, Zieliński 12, Lisewski 6, Bogdanowicz 4, Lemański 3 (1), Piechowicz 0