Koszykówka: Zwycięstwo Górnika Nowe Miasto

PG
Dariusz Gdesz
Wałbrzyszanie pokonali u siebie Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie.

Zwycięstwo w ostatnim meczu w tym roku odnieśli walczący o awans do II ligi koszykarze Górnika Nowe Miasto Wałbrzych. Podopieczni duetu trenerskiego Ewa Smaglińska, Mieczysław Młynarski pokonali na własnym parkiecie 92:83 Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie. Zwycięstwo nie przyszło jednak wałbrzyszanom łatwo. W pierwszej kwarcie mieli spore problemy z trafianiem do kosza, a niżej notowany Maximus walczył odważnie i po tej części gry prowadził 25:19. W drugiej odsłonie Górnik Nowe Miasto poprawił jednak skuteczność i przed zmianą stron doprowadził do remisu 46:46. W trzeciej odsłonie coraz lepiej dysponowani w ofensywie gospodarze zaczęli budować przewagę i po 30. minutach prowadzili 68:60. W ostatniej kwarcie utrzymali prowadzenie.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 92:83 (19:25, 27:21, 22:14, 24:23)
Górnik Nowe Miasto: Łabiak 21, Kołodziej 18, Borzemski 14, Neumayer 13, Karwik 10, Sujka 10, Myślak 6, Bujnowski 0, Kaliński 0, Olszewski

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio