KS Polkowice - Górnik Wałbrzych 5:1

Górnik zagrał nieźle, ale wysoko przegrał

Piłkarze II-ligowego Górnika Wałbrzych przegrali na wyjeździe 1:5 z KS-em Polkowice. Już w 4. minucie gospodarze derbowego pojedynku objęli prowadzenie po golu Szymona Skrzypczaka, który wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska. W 21. minucie dobrze grający Górnik wyrównał. Bramkę zdobył Grzegorz Michalak. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się jednak prowadzeniem Polkowic, bo w 38. minucie gola na 2:1 strzelił Skrzypczak. Po zmianie stron wałbrzyszanie dążyli do wyrównania jednak trafienie na 3:1 Adriana Krysiana w 81. minucie podcięło im trochę skrzydła. Moment dekoncentracji wykorzystali rywale i w 83. minucie gola na 4:1 strzelił Mateusz Szczepaniak, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił Szymon Sołtyński.

KS Polkowice: Prmiel, Ałdaś, Bartczak (65. Famulski), Bartków, Darda, Fryzowicz, Krysian, Skrzypczak, Szuszkiewicz, Kusowski (46. Sołtyński), Szczepaniak (87. Szuszkiewicz).
Górnik Wałbrzych: Jarosiński, Michalak, Wojtarowicz, Łaski, Sawicki, Bartkowiak (46. Nadziemski), Morawski, Wepa, Oświęcimka (82. Sobczyk), Koszyk, Zinke (80. Rytko).