Kto chce być szefem WZWiK? Przygotował już CV

SIYA
Ma już gotowe CV, kopie dyplomów i chęć by objąc stanowisko przewodniczącego Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji. O kim mowa?

W nawiązaniu do wypowiedzi Pana Prezydenta Piotra Kruczkowskiego odnośnie sytuacji w Wałbrzyskim Związku Wodociągów i Kanalizacji oraz stwierdzeniu, iż
opozycja nie ma kompetentnego kandydata na stanowisko Przewodniczącego Zarządu WZWiK, zaprzeczając temu, w dniu dzisiejszym złożyłem swoją
ofertę współpracy wszystkim członkom Zgromadzenia WZWiK. Nie jestem ani radnym, ani członkiem żadnej partii politycznej, ale jestem
opozycją i mam swoje poglądy. Po prostu, jestem wałbrzyszaninem. Wałbrzyszaninem wykształconym, kompetentnym i odpowiedzialnym (w
załączeniu moje CV i referencje). Wałbrzyszaninem który chce pracować na rzecz rozwoju miasta Wałbrzycha. Nawiązując do hasła wyborczego
Pana Prezydenta Piotra Kruczkowskiego "zmieniajmy Wałbrzych razem" i do wielokrotnych deklaracji współpracy że wszystkimi którym leży na
sercu dobro naszego miasta, wyciągam rękę, dając swoje doświadczenie i udokumentowane przygotowanie zawodowe. Pragnę służyć swemu miastu i
mieszkańcom, by hasła wyborcze nie były tylko pustymi frazesami.

List motywacyjny Andrzeja Zibrowa

W związku z planowanym Zgromadzeniem Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji pragnę złożyć swoją ofertę na funkcję Przewodniczącego Zarządu WZWiK.
Sadzę, iż moje CV wraz z załącznikami i referencjami potwierdzają wszystkie wymogi i kryteria jakie kandydat powinien posiadać.

 Mam kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie pracy w spółkach prawa handlowego na kierowniczych stanowiskach.
 Po studiach ukończyłem dodatkowo dwuletnie Studium Podyplomowe na Politechnice Wrocławskiej, oraz studium na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.
 Pełniąc funkcje członka Zarządu i Prezesa Zarządu w spółkach Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź oraz Prezesa Zarządu Zakładów Koksowniczych w Wałbrzychu, posiadłem znajomość zarządzania dużą grupa kapitałową.
 Jako przewodniczący wielu zespołów, współpracowałem z największymi firmami giełdowymi w Polsce, między innymi z PZU Życie, Polskie Sieci Energetyczne, „Orlen” S. A., „LOTOS” S.A. i inni.
 Realizowałem duży projekt uruchomienia agrorafinerii
 Opracowałem plan i realizowałem restrukturyzację Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A,
 Współpracowałem z największym operatorem wodnym świata francuską firmą Suez
 Wiosną bieżącego roku otwieram przewód doktorski („Przyczyny i skutki likwidacji wałbrzyskiego zagłębia węglowego na tle przemian społeczno-gospodarczych końca XX wieku”).
 W 2009 roku brałem udział w postępowaniu kwalifikacyjnym na Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. gdzie zostałem pozytywnie oceniony przez komisję konkursową, będąc dopuszczony do ostatniego etapu konkursu.
 W chwili obecnej przystąpiłem do konkursu na Wiceprezesa PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., spełniam wszystkie kryteria postępowania kwalifikacyjnego.
 Z zawodową „pasją” podejmuję różnego rodzaju wyzwania i z pełną odpowiedzialnością realizuję nakreślone cele strategiczne, mając świadomość wykonywanych obowiązków.

W trakcie ewntualnej rozmowy kwalifikacyjnej zamierzam udokumentować i przekonać Państwa, iż jestem dobrym kandydatem, ponieważ mam do zaoferowania:
 Moje kompetencje i odpowiedzialność
 Entuzjazm i determinację w działaniu
 Szczerość, uczciwość i lojalność
Sadzę, iż posiadam,
 Cechy osobowościowe takie jak: odporność na stres, umiejętność pracy w zespole, kreatywność i samodzielność
Mój sposób zarządzania zorientowany jest na jasno sprecyzowane cele
 Mam umiejętność prowadzenia dialogu społecznego i rozwiązywania konfliktów pracowniczych
 Otwarty jestem na współpracę z przełożonymi oraz staram się budować pozytywne relacje z podwładnymi
Posiadam
 Doświadczenie w pozyskiwaniu środków z UE oraz umiejętność w procesach restrukturyzacji i prowadzenia inwestycji
 Umiejętność w zakresie organizacji produkcji i zarządzanie zespołami ludzkimi
 Wiedzę w zakresie nadzoru właścicielskiego

Zarządzając spółkami Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. zawsze miałem dodatni wynik finansowy, brak było zastrzeżeń w aspekcie formalno-prawnym, jak również właściwe były relacje właścicielskie ze spółkami zależnymi oraz czynnikami społecznymi. W roku 2004, zarządzana przeze mnie Spółka poddała się specjalnemu audytowi i uzyskała tytuł Przedsiębiorstwo Fair Play roku 2004. Miałem to szczęście i możliwość zbudować zespół, skonsolidować się wokół wyznaczonego celu i przy aktywnym wsparciu i wysiłku załogi osiągnąć sukces finansowy i etyczny. W załączeniu przedkładam moje referencje i opinie od największych central związkowych działających w Grupie Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A., które pozytywnie oceniły moją pracę i wzajemną współpracę.
Również moja praca jako Prezesa Zarządu Zakładów Koksowniczych Wałbrzych sprawiała mi wiele satysfakcji i cechowała się dobrymi wynikami ekonomicznymi. W 2005 r. wygrałem konkurs jednogłośnie na trzyletnią kadencję. Wszystkie związki zawodowe i organizacje społeczne działające na terenie koksowni dały temu pozytywny wyraz wysyłając pismo z podziękowaniami do Ministra Skarbu. W porozumieniu z załogą opracowałem 5–cio letni plan rozwoju firmy który został zatwierdzony przez Radę Nadzorczą. Podpisaliśmy wieloletnie kontrakty dające możliwość rozwoju koksowni jak i zapewniając bezpieczeństwo socjalne załogi. W wyniku przemian politycznych w kraju, jeszcze w okresie kadencji Zarządu, zostałem w 2006 roku odwołany z powyższej funkcji. Jednak przebieg mojej pracy zawodowej pozwolił mi na pozyskanie dużego doświadczenia w zakresie skutecznego zarządzania w największych spółkach Skarbu Państwa. Był to również okres gdzie poznałem zasady dobrych praktyk w biznesie oraz podstawy efektywnego ładu korporacyjnego.
Moją pierwszą pracę rozpocząłem w roku 1975 jako sztygar energomaszynowy na wałbrzyskich kopalniach. W latach dziewięćdziesiątych podjąłem próbę samodzielnej działalności gospodarczej. W okresie tym współpracowałem z firmami z Japonii i Europy. Organizowałem i brałem udział w rozmowach i spotkaniach z firmą VW z Wolsburga, której pomagałem wejść na polski rynek do specjalnej strefy ekonomicznej. Również zaangażowałem się w pomoc dla firmy Toyota z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, od której otrzymałem osobisty list z podziękowaniami od pierwszego Prezesa TMMP Pana Toshitaka Kageyama i Ambasadora Japonii w Polsce Pana Hideaki Ueda.
Współpracowałem też z wieloma innymi firmami z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie dane mi było poznać ich profil, jak również organizację produkcji.
Będąc Prezesem Dolnośląskiej Spółki Inwestycyjnej S.A. która zarządzała grupą Kapitałową KGHM Polska Miedź S.A. nadzorowałem też pracę nad jedną ze spółek zależnych gdzie udziałowcem była spółka Suez, największy operator wodny świata. W roku 2004 zorganizowałem w Zamku Książ konferencję z udziałem największych operatorów wodnokanalizacyjnych świata, władz wałbrzyskich wodociągów i władz samorządowych miasta Wałbrzycha. Konferencja była poświęcona wizji i kierunkom rozwoju wałbrzyskich wodociągów. Jako przewodniczący tej konferencji i Prezes Spółki zarządzającej Grupą Kapitałową KGHM Polska Miedź S.A. zamierzaliśmy wspólnie z firmą Suez zainwestować w wałbrzyskie wodociągi kilkaset milionów złotych. Mam opracowany 60-cio stronicowy dokument pt. „Wizja i kierunki rozwoju – modernizacja organizacyjna i technologiczna”
Pragnę poinformować również o moich zainteresowaniach i mojej aktywności społecznej którą prowadzę do dzisiaj z osobistą satysfakcją. Jestem Przewodniczącym Fundacji Filharmonii Sudeckiej, Prezesem Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej „OBYWATEL” i Przewodniczącym Komitetu Założycielskiego Stowarzyszenia Menadżer Zagłębia Miedziowego. Jako zawodowy siatkarz byłem wiceprezesem Gwardii Wrocław sekcji piłki siatkowej i Prezesem Górnika – Zagłębie.
Posiadam umiejętność w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich i budowaniu pozytywnych relacji partnersko-biznesowych. Moja praca zawodowa i pełnione funkcje społeczne są tzw. „wartością dodaną”, ponieważ powodują, iż mam bardzo dobrą wiedzę na temat funkcjonowania gospodarki, oraz posiadam właściwe relacje z wieloma ludzi z kadry zarządzającej biznesem, lub pełniącymi ogólnie pojętą służbę publiczną.
Uprzejmie proszę Zgromadzenie WZWiK o przyjęcie mojego listu motywacyjnego jako ofertę wzajemnej współpracy.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie powyższej rekrutacji.

Podatek cukrowy. Podreperuje budżet czy zdrowie Polaków?

Wideo

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3