Kubiak wygrał XII Bieg Niepodległości

W zawodach w Wałbrzychu wystartowało 120 osób.

Robert Kubiak z JTST Jedlina zwyciężył w rozgrywanym w Wałbrzychu XII Crossie Niepodległości. W zawodach na osiedlu Podzamcze wzięło udział 120 osób. Zanim biegacze wyruszyli na trasę, odbyła się uroczystość złożenia kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości. Później zaczęła się rywalizacja w ostatniej imprezie cyklu „Grand Prix Idol 2011”. Na dystansie 5,5 km walczyło 43 zawodników. Za Kubiakiem, który uzyskał czas 18:59 uplasował się Piotr Holly z UM Szczawno-Zdrój (19:33), a trzeci na mecie zameldował się Dawid Gut – Hermes Świdnica (19:44). Panie rywalizowały na dystansie 2,7 km. Wystartowało ich 22. Pierwsza była Halina Szczęsna-Radzikowska z GLKS Świdnica (11:14), a kolejne miejsca zajęły: Anna Pernej (12:30) oraz Paulina Wiewióra (12:38) – KS Maraton Nowa Ruda. W pozostałych biegach na dystansach od 100 do 750 metrów rywalizowali młodzi biegacze. Wystartowało ich w sumie 54, w wieku od 1,5 roku do 15 lat.