Kultowy Zielony Rynek w Wałbrzychu na archiwalnych zdjęciacj. Kto jeszcze pamięta? (ZDJĘCIA)

red.
Po popularnym wśród wałbrzyszan Zielonym Rynku zostały wspomnienia i stare fotografie. Stracił na znaczeniu, kiedy zbudowano w Wałbrzychu markety. Teraz mają tu być atrakcyjne mieszkania.
Po popularnym wśród wałbrzyszan Zielonym Rynku zostały wspomnienia i stare fotografie. Stracił na znaczeniu, kiedy zbudowano w Wałbrzychu markety. Teraz mają tu być atrakcyjne mieszkania. Stare czarnobiałe zdjęcia Dariusz Gdesz/zdjęcia z okresu likwidacji Paweł Gołębiowski/wizualizacje budynku ARCANGO Magdalena Agnieszka Głocka
Udostępnij:
To było jedno z najważniejszych miejsc handlowych w centrum Wałbrzycha. Na placu targowym przy ul. 1 Maja w Śródmieściu królowały głównie stoiska ze świeżymi warzywami i owocami (stąd nazwa). Handlowano tu też ubraniami, starociami, a na przełomie lat 80. i 90. także pirackimi filmami na kasetach VHS, czy nagraniami na taśmach magnetofonowych. Wraz z powstaniem marketów i dyskontów „zielony rynek” stracił na znaczeniu, a w 2017 r. zakończył działalność. Teren ma teraz nowego gospodarza, który usunął z niego dawne kramy i zbuduje nowoczesne mieszkania, w parterze budynku maja znaleźć się usługi i handel, tak by nawiązać do przeszłości tego miejsca.

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Dodaj ogłoszenie