Letnia Serenada 17 sierpnia na wałbrzyskim Rynku

Elżbieta Węgrzyn
Letnia Serenada już wkrótce
Letnia Serenada już wkrótce Dariusz Gdesz
Letnia Serenada to tradycyjny punkt wałbrzyskiego kalendarium imprez. Pierwszy tego typu plenerowy koncert odbył się w 2006 roku. Jakie atrakcje czekają nas w tym roku?

Letnia Serenada 17 sierpnia w Wałbrzychu

– Zapraszamy 17 sierpnia na wałbrzyski Rynek na koncert. Gwarantujemy lekki, wakacyjny klimat i dobrą zabawę z włoskimi przebojami – mówi Elżbieta Łaganowska, szefowa Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.
To już siódma edycja tej sympatycznej imprezy popularyzującej muzykę poważną. W poprzednich latach podczas Letniej Serenady prezentowali się znakomici tenorzy, artyści znani z repertuaru popularnego jak Zbigniew Wodecki, a także twórcy muzyki filmowej m.in. pochodzący z Wałbrzycha Krzesimir Dębski.
W tym roku również nie zabraknie atrakcji, bo serenada przyjmie formę turnieju tenorów, a usłyszymy na niej to, co znamy i lubimy, czyli włoskie przeboje - więc Viva Italia!. O godz. 18 zacznie się koncert plenerowy, podczas którego wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej pod batutą dyrygenta Jerzego Koska.

Na scenie zaprezentuje się trzech tenorów: Adam Zdunikowski, Tadeusz Szlenkier, a także Dariusz Stachura. Adam Zdunikowski to warszawski śpiewak operowy występujący na scenie od ponad dwóch dekad, znany w naszym regionie z występów podczas Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie-Zdroju. Tadeusz Szlenkier to najmłodszy uczestnik wałbrzyskiej bitwy tenorów. Pochodzi z Warszawy, występuje od 2003 roku, jest związany na stałe z bydgoską Operą Nova. Trzeci uczestnik bitwy - Dariusz Stachura zdobywał wykształcenie w Łodzi, a od 1989 roku regularnie występuje na scenach oper i operetek. Artysta doskonale czuje się we włoskim repertuarze i ma w swoim dorobku artystycznym płytę „Opera Italiana”.

Letnia Serenada - jaki repertuar?
Panowie podczas wizyty na wałbrzyskim Rynku sięgną po uwertury operetkowe z takich spektakli jak: „Lekka kawaleria”, „Hrabina Mariza”, „Baron Cygański”, „Ptasznik z Tyrolu” i „Kraina Uśmiechu”.
Podczas tego wieczoru nie zabraknie piosenek znanych z repertuaru Jana Kiepury oraz melodii świata. Goście odwiedzający w niedzielę wałbrzyskie Śródmieście będą mogli wysłuchać perełek skomponowanych przez Kalmana, Zellera, Lehara, Straussa, Sorozabala oraz Świderskiego. Te melodie znają doskonale melomani, a nawet ci, którzy rzadko odwiedzają profesjonalne sale koncertowe.

Podczas koncertu Letnia Serenada nie zabraknie też wiązanek pieśni neapolitańskich i latynoamerykańskich po polsku oraz w języku włoskim jak „O sole mio”, czy „Santa Lucia”. Wstęp na koncert jest nieodpłatny. Zapraszamy wszystkich wielbicieli muzyki.

"To co dał nam świat" - wspomnienie Krzysztofa Krawczyka

Wideo

Dodaj ogłoszenie