Maja Włoszczowska była największą gwiazdą tegorocznych „Górali na start". Oczywiście zwyciężyła

Maja Włoszczowska zwyciężyła w wyścigu kobiet w drugim dniu „Górali na start”. Nasza znakomita zawodniczka, wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim z Rio i Pekinu, była największą gwiazdą 20 edycji organizowanego w Wałbrzychu i okolicach od lat cyklu wyścigów dla amatorów kolarstwa. W imprezie uczestniczyli rzeczywiście amatorzy, ale i zawodowcy, uprawiający sport w klubach. Ci pierwsi startowali w sobotę 6 maja. Dla drugich 7 maja zorganizowano zawody w ramach Pucharu Polski MTB XC (ranga UCI C2). Na trudnej trasie w parku im. Jana III Sobieskiego rywalizowało ponad 240 kolarzy (dzień wcześniej 180 amatorów), w tym goście m.in. z Meksyku, Chile, Rosji, Niemiec i Czech.

Wyścig open kobiet wygrała Maja Włoszczowska, a w kat. open mężczyzn triumfował Bartłomiej Wawak.