Mateusz Ropiak, zapaśnik ZLKS Zagłębie Wałbrzych został Mistrzem Polski!

ZLKS Zagłębie Wałbrzych

Mateusz Ropiak, młody zapaśnik ZLKS Zagłębie Wałbrzych został Mistrzem Polski. Mateusz triumfował w kategorii wagowej 45 kg, podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży będących jednocześnie Mistrzostwami Polski juniorów młodszych.
Podczas zawodów odbywających się w województwie świętokrzyskim zapaśnik wałbrzyskiego Zagłębia spisał się znakomicie – wygrał wszystkie walki przed czasem nie tracąc nawet punktu technicznego. Mateusz Ropiak potwierdził, że jest zdecydowanie najlepszy w kraju, ale i inni reprezentanci klubu z Wałbrzycha spisali się bardzo dobrze. Mateusz Kaczor zdobył brązowy medal w kategorii wagowej 60 kg, Jakub Miś był natomiast piaty w kategorii wagowej 48 kg.
Oskar Wawrzyszyn, Marcin Walczyk oraz Tymoteusz Nawrot zajęli odpowiednio  10 , 11 i 14 miejsce. Są to najmłodsi zawodnicy w tej grupie wiekowej, którzy mają szanse na start w mistrzostwach naszego kontynentu w młodszej grupie wiekowej. Mistrzostwa odbędą się w czerwcu w Krakowie.
Wałbrzyscy zawodnicy zajęli ostatecznie czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej na 48 klubów, które wzięły udział w Mistrzostwach Polski.
Województwo Dolnośląskie zdobyło drużynowo trzecie miejsce.

– Jesteśmy zadowoleni z występów naszych zawodników - mówi trener Jóskowski. – Dodaje nam to motywacji w dążeniu do obranych przez nas celów. Klub zmierza w dobrą stronę. Nie było by to możliwe bez naszego sponsora głównego , dziękujemy firmie Komunalnik, która wspiera wałbrzyskie zapasy  i rozwój utalentowanej młodzieży w naszym klubie – podkreśla.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani