ME 2016 w piłce ręcznej: Niemcy - Szwecja 27:26

Piotr Janas
W drugim poniedziałkowym meczu grupy C Niemcy dzięki znakomitej postawie w drugiej połowie odwrócili losy meczu ze Szwecją i wygrali w Hali Ludowej we Wrocławiu 27:26 (13:17). Fot. Tomasz Hołod
Podczas Mistrzostw Europy 2016 w piłce ręcznej męzczyzn, mecz Niemcy - Szwecja zakończył się zwycięstwem Niemiec 27:26 (13:17).

Początek meczu Niemcy - Szwecja był lepszy dla Szwedów, którzy popełniali mniej błędów i lepiej spisywali się w obronie. Niemcy znajdowali coraz mniej sposobów na pokonywanie Mattiasa Anderssona i po 30 min przegrywali czterema trafieniami (13:17).

Druga połowa to dużo twardej, męskiej, ale momentami też bardzo efektownej gry z obu stron. Niemcom udało się dość szybko zniwelować straty, ale reprezentanci Szwedzi nie odpuszczali. Niemcy poprawili zarówno grę w obronie jak i skuteczność, więc ostatecznie wygrali 27:26, ale o awans nie mogą być jeszcze spokojni.

Przypomnijmy, że do II fazy awansują po trzy najlepsze zespoły z każdej z grup. 3 drużyny z grupy A utworzą jedną grupę z trzema drużynami z grupy B, a 3 z grupy C z trzema z grupy D drugą grupę. Punkty wywalczone w meczach z drużynami które także awansowały do II fazy zostaną zachowane. Do półfinałów awansują po dwie najlepsze reprezentacje z każdej z grup II fazy.