Miners Krause Wałbrzych wygrali u siebie z Białymi Lwami [ZDJĘCIA]

Drużyna futbolu amerykańskiego Miners Krause Wałbrzych zdobyła kolejny komplet punktów w rozgrywkach drugiej ligi. Debiutujący w LFA2 zespół z Wałbrzycha pokonał na swoim terenie 25:6 Białe Lwy Gdańsk.

Górnicy z Wałbrzycha byli w tym starciu zdecydowanymi faworytami. Co prawda w poprzednim swoim spotkaniu ulegli na wyjeździe 0:46 Armadzie Szczecin, ale Armada to bardzo silny zespół, lider tabeli. Miners Krause natomiast mają dotąd na koncie tylko porażkę z tą ekipą, a wygrali wcześniej dwa razy z Jaguars Kąty Wrocławskie oraz pokonali Angels Toruń. Miners Krause są wiceliderami tabeli i gdyby utrzymali tę pozycję to zakwalifikują się do play-off.
Wałbrzyszan czekają jednak teraz trudne mecze. Już w sobotę, 17 sierpnia zmierzą się na wyjeździe z zajmującymi trzecie miejsce w stawce Angels Toruń, później 31 sierpnia czeka ich spotkanie na swoim boisku z Armadą Szczecin i 7 września kończący tę fazę rozgrywek mecz w Gdańsku z Białymi Lwami.

Nawet ten ostatni mecz nie będzie łatwy. Co prawda zespół z Gdańska jeszcze w tym sezonie nie wygrał spotkania, ale w każdym walczy twardo o punkty. W Wałbrzychu w pierwszej kwarcie długo utrzymywał się wynik 0:0 i dopiero w końcówce tej części spotkania Miners Krause wyszli na prowadzenie 7:0. W drugiej odsłonie gospodarze przeważali, ale wynik nie uległ zmianie.
Wystarczyło zatem kilka udanych zagrań ekipy z Gdańska i mogła ona doprowadzić do remisu, albo nawet objąć prowadzenie. Ta myśl dodawała gościom wiary i animuszu. W trzeciej kwarcie jednak to wałbrzyszanie powiększyli przewagę na 13:0, a w ostatniej odsłonie dołożyli jeszcze 12 punktów. W tej części spotkania honorowe punkty zdobyli też goście.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0