Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mistrzostwo Okręgu Dolnośląskiego dla wałbrzyszan (ZDJĘCIA)

Elżbieta Węgrzyn
Ola Zając i Bartosz Rudyj
Ola Zając i Bartosz Rudyj Zdjęcia użyczone
Mistrzostwo Okręgu Dolnośląskiego dla wałbrzyszan: Oli Zając i Bartosza Rudyj. Zdobyli laury w tańcach standardowych. W ubiegły weekend wałbrzyszanie tryumfowali w Kątach Wrocławskich i Świdnicy.

Mistrzostwo Okręgu Dolnośląskiego - to jego zwycięzcy!

W ubiegłą sobotę w Kątach Wrocławskich rozegrano Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego. Jedynymi parami reprezentującymi Wałbrzych byli Dawid Rudzki i Natalia Rudzka, a także Bartosz Rudyj i Ola Zając.

Ola Zając z Bartoszem Rudyj okazali się najlepszą parą w tańcach standardowych w swojej kategorii wiekowej. Zdobyli tytuł Mistrzów Okręgu Dolnośląskiego w tańcach standardowych w kategorii 10-11 lat. – Ola i Bartek są bardzo zdeterminowani, by jak najszybciej powalczyć o taneczną klasę C. W ich kategorii wiekowej to w naszym regionie, a nawet kraju rzadkość – mówi Piotr Szewczyk, tancerz mistrzowskiej międzynarodowej klasy „S" i sędzia taneczny Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

W tym samym dniu odbył się także Puchar Okręgu Dolnośląskiego, gdzie pary rywalizowały w posiadanych klasach sportowych. Wałbrzych reprezentowany był przez 10 par, co ciekawe wszystkie ćwiczą w Szkole Tańca CORDEX.

Mistrzostwo Okręgu Dolnośląskiego i nie tylko...

Sobota to także dzień rywalizacji w innych formach tanecznych. Na świdnickim festiwalu tańca wystąpiły grupy i duety taneczne w kategoriach street dance i show dance. W tej kategorii z sukcesem zaprezentowała się grupa „LegGo!”. Zdobyła pierwsze miejsce w kategorii powyżej 15 lat w street dance.

W kategorii młodsze wałbrzyska „Da Urban Kids” zajęła drugie miejsce w kategorii 12 -15 lat w street dance, doskonale poradziły sobie też „Chillinki, które uzyskały pierwsze miejsce w kategorii wiekowej do 12 lat street dance. Najmłodsze „DISCO ROBACZKI”, czyli dzieci 4 i 5-letnie, dla których był to pierwszy w życiu występ zajęły 3 miejsce w kategorii show dance do 7 lat. Ich debiut okazał się zatem udany.

Dzięki tancerzom ST CORDEX nowe puchary i medale przyjechały do naszego miasta, a młodzi tancerze zadowoleni z sukcesów będą dalej stawać w tanecznych szrankach. - Naszych uczniów czeka w tym roku jeszcze kilka turniejów, w przynajmniej dwóch weźmie udział nasza zwycięska para Ola Zając z Bartoszem Rudyj – dodaje Szewczyk.

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe