MKS Dąbrowa Górnicza - Victoria Górnik Wałbrzych 65:57

PG
Dariusz Gdesz
Koszykarze pierwszoligowej Victorii Górnik Wałbrzych przegrali w Dąbrowie Górniczej z zajmującym wyższe miejsce w tabeli MKS-em 57:65. Początkowo zanosiło się jednak w tym spotkaniu na niespodziankę, bo wałbrzyszanie wygrali pierwszą kwartę 19:10. W kolejnych odsłonach MKS co prawda odrabiał straty, ale przed ostatnią częścią gry goście prowadzili jeszcze 45:43. Końcówka meczu należała jednak do ekipy z Dąbrowy Górniczej.

MKS Dąbrowa Górnicza - Victoria Górnik Wałbrzych 65:57 (10:19, 16:14, 17:12, 22:12)
MKS: Piotrkowski 14, Basiński 13 (1), Lisewski 10, Szczypka 9 (1), Lemański 8 (2), Zmarlak 8, Bogdanowicz 3 (1), Piechowicz 0, Wróbel 0
Victoria Górnik: Nitsche 17 (1), Pieloch 9 (1), Muszyński 9, Wróbel 7, Kietliński 5 (1), Kowalski 4, Stochmiałek 4, Grzywa 2

Koszykarze pierwszoligowej Victorii Górnik Wałbrzych, którzy bronią się przed spadkiem i zajmują czternaste miejsce w tabeli grają w na wyjeździe z wyżej notowanym (siódma pozycja) MKS-em dąbrowa Górnicza.

RELACJA

Na 1,48 min. przed końcem I kwarty wałbrzyszanie prowadzą 13:8

Pierwsza kwarta meczu w Dąbrowie Górniczej zakończyła się prowadzeniem Victorii Górnik 19:10.

Do końca II kwarty pozostało 6,47 min. Celny rzut za 2 pkt. Marcina Kowalskiego i Victoria Górnik prowadzi 26:15

Na 2,36 min do końca II kwarty Victoria Górnik prowadzi 30:18

Na 1,31przed końcem II kwarty Victoria Górnik prowadzi 30:23

Spisujący się nadspodziewanie dobrze w Dąbrowie Górniczej wałbrzyszanie przegrali jednak drugą kwartę 14:16 i ich przewaga trochę zmalała. Po 20 minutach Victoria Górnik prowadzi z MKS-em 33:26. Do tej pory najwięcej punktów dla gości zdobył Mateusz Nitsche - 11, dla gospodarzy Radosław Lemański i Mariusz Piotrkowski - po 5.

Zaczęła się już III kwarta meczu w Dąbrowie Górniczej. Na 8,22 min przed jej zakończeniem jest 33:28 dla Victorii Górnik. Jedyne na razie punkty w tej kwarcie zdobył Paweł Zmarlak z MKS - u

Na 5,25 min przed końcem III kwarty Victoria Górnik prowadzi z MKS-em 35:34

Na 4,17 min przed końcem III kwarty - dwa celne rzuty wolne Radosława Basińskiego i MKS wychodzi na prowadzenie 36:35

Po III kwarcie wałbrzyszanie wygrywają 45:43 pomimo, że gospodarze odrobili straty i momentami wychodzili już na prowadzenie. Trener Victorii Górnik jest jednak w trudnej sytuacji bo cztery przewinienia na koncie ma Łukasz Muszyński, a z trzema grają: Marcin Wróbel i Mateusz Nitsche, najlepszy dotąd strzelec w tym meczu, który ma na koncie już 17 punktów.

Na 6,27 min przed końcem meczu jest remis 50:50

Na 4,55 min przed końcem meczu, celny rzut Muszyńskiego i Victoria Górnik prowadzi 54:50

Do końca meczu 3,44 min. Dwa celne rzuty zawodników MKS-u. Najpierw trafił Zmarlak, a po chwili Lemański i jest 56:54 dla gospodarzy
Na 1,54 min przed końcem meczu MKS prowadzi 59:54

Koniec meczu: MKS wygrał 65:57

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani