Najmłodszy żołnierz z Głuszycy i paczki dla żołnierzy w ramach akcji "Murem za polskim mundurem" zorganizowanej przez powiat wałbrzyski

ADA
Grzesiu Borensztajn, najmłodszy żołnierz z Głuszycy i paczki dla żołnierzy w ramach akcji "Murem za polskim mundurem" zorganizowanej przez powiat wałbrzyski
Grzesiu Borensztajn, najmłodszy żołnierz z Głuszycy i paczki dla żołnierzy w ramach akcji "Murem za polskim mundurem" zorganizowanej przez powiat wałbrzyski Materiały prasowe
Udostępnij:
Dzieci z powiatu wałbrzyskiego dołączyły do akcji Murem za polskim mundurem. Kartki, które napisały z życzeniami dla żołnierzy strzegących wschodnią granicę kraju, ozdobiły kuchnię polową i uprzyjemniają czas żołnierzom. Mundurowi otrzymali też paczki od pracowników starostwa i samorządowców. Twarzą akcji w powiecie wałbrzyskim został Grześ Borensztajn z Głuszycy. Jak mówi jego mama, to najmłodszy żołnierz w okolicy!

Akcję zorganizowano w grudniu ub. roku i powtórzono w styczniu 2022 roku z inicjatywy wicestarosty powiatu wałbrzyskiego, Iwony Frankowskiej. Starostwo przygotowało świąteczne paczki dla żołnierzy strzegących granicy polsko-białoruskiej. Inicjatywa spotkała się z szerokim zainteresowaniem zarówno ze strony samorządowców, jak i pracowników starostwa oraz organizacji pozarządowych.

- W związku z dużym zainteresowaniem akcją, w styczniu 2022 roku akcja została ponowiona, tym razem pod nazwą Noworoczna Paczka dla Żołnierzy. Otrzymane produkty zostały przekazane Dowództwu 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, a następnie zostały dostarczone do Kawalerzystów z 10 BKPanc pełniących służbę na wschodniej rubieży Rzeczypospolitej Polskiej - informuje wałbrzyskie starostwo.

W akcję zaangażowały się również dzieci ze szkół i placówek opiekuńczo wychowawczych, których organem prowadzącym jest Powiat Wałbrzyski. Przygotowały kartki świąteczne dla kawalerzystów, które następnie ozdobiły polową stołówkę.

Jak podkreśla wicestarosta wałbrzyski Iwona Frankowska, akcja" Murem za polskim mundurem kultywuje tradycje patriotyczne, a także propaguje szlachetne idee obywatelskie".

- Włączając się do tej szczytnej akcji poprzez paczki dla żołnierzy oraz kartki świąteczno - noworoczne z wyrazami symbolicznego wsparcia, wdzięczności i podziękowania służbom mundurowym za ochronę granicy Państwowej, a także poczucia bezpieczeństwa naszych rodzin, chcę głośno powiedzieć „wielkie dziękuję”. Okazywanie wdzięczności to jedna z bardzo ważnych wartości, które należy w młodym pokoleniu kształtować, a zarazem znakomita lekcja patriotyzmu - zaznacza Frankowska.

Twarzą akcji w powiecie wałbrzyskim został młody mieszkaniec Głuszycy, Grzesiu Borensztajn.

Grzesiu Borensztajn, najmłodszy żołnierz z Głuszycy i paczki dla żołnierzy w ramach akcji "Murem za polskim mundurem" zorganizowanej przez powiat wałbrzyski

Najmłodszy żołnierz z Głuszycy i paczki dla żołnierzy w rama...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie