Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Największa inwestycja deweloperska w Wałbrzychu ukończona! Widoki z apartamentowca przy Alei Podwale urzekają - zdjęcia, wideo!

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
Wideo
od 16 lat
Pierwsze klucze do mieszkań w apartamentowcu Nowe Podzamcze przy Alei Podwale w Wałbrzychu już zostały już wydane właścicielom! Wykonawca inwestycji, firma PCG uzyskała pozwolenie na użytkowanie, finalizuje budowę i zaprasza na uroczysty dzień otwarty. Zajrzeliśmy do wnętrza mieszkań. Zobaczcie ich standard i jaki piękny widok z okien będą mieć lokatorzy!

Spis treści

Nowe Podzamcze w Wałbrzychu już gotowe. Nowe mieszkania nadal dostępne!

- Miło nam poinformować, że właśnie otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie naszej inwestycji Nowe Podzamcze w Wałbrzychu. Zgodnie z planem zakończyliśmy wszystkie procedury administracyjne i oddaliśmy do użytkowania nasze pierwsze wałbrzyskie osiedle. Ogłaszamy tym samym, że budowa została zakończona! - ogłosiła 8 listopada 2023 firma PCG Deweloper, wykonawca największej w dotychczasowych dziejach Wałbrzycha deweloperskiej inwestycji dotyczącej budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego.

Ciekawy projekt, nowoczesne rozwiązania i dobra lokalizacja nowego apartamentowca sprawiają, że budowa ponad stu nowych mieszkań na największym wałbrzyskim osiedlu w bliskim sąsiedztwie Książańskiego Parku Krajobrazowego cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ciekawi propozycji PCG byli nie tylko mieszkańcy miasta i regionu, ale także - z uwagi na wysoką stopę zwrotu wałbrzyskich nieruchomości - również inwestorzy.

Największa inwestycja deweloperska w Wałbrzychu ukończona! Widoki z apartamentowca przy Alei Podwale urzekają - zdjęcia!
Użyczone przez PCG Deweloper

Dziś, niemal równo dwa lata po wmurowaniu kamienia węgielnego budowa jest finalizowana.

- Osiedle otrzymało w ostatnich dniach pozwolenie na użytkowania, mieszkania są gotowe do odbioru, prowadzimy ostatnie prace przy zagospodarowaniu terenu i oznaczeniach na klatkach schodowych - wyjaśnia Dorota Grzyb, koordynatorka działu marketingu wykonawcy.

Nowe Podzamcze: Pierwsi lokatorzy już mogą urządzać swoje "M" i cieszyć się widokami

Stare wałbrzyskie Podzamcze wzbogaciło się właśnie o nowy, duży 8-piętrowy budynek razem z infrastrukturą towarzyszącą. Sam stanowi on nowoczesny kompleks mieszkaniowy liczący 114 nowych mieszkań o metrażach od 35 do 77 m2. Część lokali ma tarasy, są też ogródki. Razem z gmachem wdrażany jest też projekt zagospodarowania jego okolicy, w tym powstania 116 miejsc parkingowych.

Największa inwestycja deweloperska w Wałbrzychu ukończona! Widoki z apartamentowca przy Alei Podwale urzekają - zdjęcia!
Krzysztof Krajewski

Nowe mieszkania nadal można kupić.

- Do tej pory wydanych zostało ok. 60% mieszkań sprzedanych, w ofercie aktualnie pozostały mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchniach od 36 do 68 m2. Osoby zainteresowane zakupem przy płatności gotówkowej mogą odebrać swoje wymarzone M nawet w kilka dni - zaznacza Dorota Grzyb.

Największa inwestycja deweloperska w Wałbrzychu ukończona! Widoki z apartamentowca przy Alei Podwale urzekają - zdjęcia!
Krzysztof Krajewski

Jak udało nam się ustalić na nowych właścicieli czeka jeszcze niespełna połowa mieszkań. Wraz z zakończeniem prac budowlanych sprzedaż może przyspieszyć. Zainteresowanie zakupem wzrasta też po akcji dnia otwartego, a taki planowany jest na sobotę, 18 listopada. Jak informuje organizator, zainteresowani odwiedzeniem Nowego Podzamcza powinni się zapisać i umówić się na wybraną godzinę https://tiny.pl/c4rpb
Na odwiedzających czeka niespodzianka – voucher rabatowy na zakup mieszkania w wysokości 5 000 zł. Cena mieszkań w chwili rozpoczęcia sprzedaży rozpoczynała się od 7 200 zł za metr kwadratowy.

Największa inwestycja deweloperska w Wałbrzychu ukończona! Widoki z apartamentowca przy Alei Podwale urzekają - zdjęcia!
Krzysztof Krajewski

Nowe Podzamcze w Wałbrzychu i inne plany PCG - kalendarium inwestycji

  • 18 listopada 2023 roku w godzinach od 10:00 do 14:00 w nowym apartamentowcu przy al. Podwale 2-4 w Wałbrzychu uroczysty dzień otwarty z okazji zakończenia budowy osiedla. Wykonawca zaprasza zainteresowanych zakupem do odwiedzenia nowego budynku.
  • 8 listopada 2023 - wykonawca ogłosił, że otrzymał pozwolenie na użytkowanie inwestycji Nowe Podzamcze.
  • 17 czerwca 2023 - pierwszy dzień otwarty na budowie przy Alei Podwale 4 w Wałbrzychu.
  • 1 lipca 2022 - spotkanie z mediami na terenie przy ul. Namysłowskiego w dzielnicy Nowe Miasto w Wałbrzychu. Firma zakupiła tu grunt pod kolejną inwestycję.
  • 3 listopada 2021 uroczyście wmurowano kamień węgielny pod przedsięwzięcie PCG Deweloper przy Alei Podwale w Wałbrzychu o nazwie Nowe Podzamcze. Zgodnie z pierwotnymi zamierzeniami budynek miał zostać oddany do użytku 31 lipca 2023 roku.
  • 21 kwietnia 2021 w Wałbrzyskim Ratuszu podpisano umowę z nabywcą nieruchomości przy Al. Podwale.
  • 24 marca 2021 - przeprowadzono przetarg na działki niezabudowane przy Al. Podwale. Ostatecznie działka została zakupiona za rekordową kwotę 2 530 000 zł, co stanowiło 281% ceny wywoławczej.

Starsze galerie zdjęć z tej inwestycji

Zobaczcie wnętrze mieszkań na Nowym Podzamczu w Wałbrzychu i widok z okien, balkonów i tarasów apartamentowca!

Największa inwestycja deweloperska w Wałbrzychu ukończona! W...

Tak inwestycja ta wyglądała w czerwcu 2023. Progres jest ogromny - zobacz film - Dariusza Gdesza.

od 16 lat

Tekst Elżbieta Węgrzyn
Zdjęcia Krzysztof Krajewski oraz użyczone przez PCG Deweloper

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto