Oddychanie czystym powietrzem – znamy na to sposoby!

Materiał informacyjny Stadler Form
Udostępnij:
Według danych WHO powietrze w zamkniętych pomieszczeniach może być od 2 do 5 razy bardziej zanieczyszczone niż to, którym oddychamy na zewnątrz. Jest to szczególnie ważne, gdy zdamy sobie sprawę z faktu, że większość naszego życia spędzamy w czterech ścianach. Z myślą o efektywnym oczyszczaniu powietrza w naszych domach i biurach, marka Stadler Form stworzyła nowoczesne oczyszczacze Roger 2, Roger Big 2 i Roger Little 2.

Skutki złej jakości powietrza odczuwamy przez cały rok. Wraz ze zmianą pór roku zmieniają się jedynie szkodliwe czynniki, które na nas oddziałują. Zimą i jesienią chronimy się przed smogiem, wiosną i na początku lata pojawiają się pyłki i alergeny, a niezależnie od pory roku szkodzą nam lotne związki organiczne (np. formaldehyd), czy wirusy i bakterie. W pozbywaniu się tych zanieczyszczeń pomoże nam seria nowoczesnych oczyszczaczy z rodziny Roger 2. Każdy z nich posiada specjalne czujniki, dzięki którym wiedzą, jaką mamy aktualnie jakość powietrza. Jeśli ulegnie ona pogorszeniu, to poprzez zmianę koloru poinformuje nas o tym specjalny wskaźnik (niebieski = dobra, pomarańczowy = średnia, czerwony = zła).

Bracia Roger mają swoje sposoby

Linia urządzeń Stadler Form Roger 2 osiąga najwyższą efektywność oczyszczania powietrza za sprawą dwuetapowej filtracji. Pierwszą barierą dla zanieczyszczeń jest tekstylny filtr wstępny z funkcją zapewnienia higieny – Sanitized. Odpowiada ona za zatrzymanie większych cząsteczek kurzu, sierści itp. Ich wyłapanie na pierwszym etapie pozwala również wydłużyć żywotność drugiego, zarazem najważniejszego elementu urządzenia – filtra Dual Filter. To on odpowiedzialny jest za skuteczne usunięcie z powietrza wszelkich substancji szkodliwych. Dual Filter został opatentowany przez Stadler Form i stanowi połączenie zalet dwóch rodzajów filtrów – HEPA oraz aktywnego węgla. Skuteczność działania oczyszczaczy powietrza serii Roger została potwierdzona badaniami – międzynarodowa grupa badawcza Airmid Healthgroup w wyniku testów laboratoryjnych wykazała, że w 60 minut usuwają z powietrza do 99,9% wirusów grypy A.

Oczyszczacz na miarę pomieszczenia

Wybierając oczyszczacz, należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym będzie on pracował. Stadler Form proponuje trzy rozmiary: Roger 2, Roger little 2 oraz Roger big 2.

Roger 2 to klasyczny model, który w ciągu zaledwie jednej godziny jest w stanie trzykrotnie wymienić powietrze w pomieszczeniu o powierzchni do 66 m2. Urządzenie to zapewnia efektywność oraz wygodę użytkowania – można go obsługiwać z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne.

Roger little 2 przywraca czyste powietrze w pomieszczeniach do 33 m2. Na takim metrażu wymieni je trzykrotnie w ciągu jednej godziny. Dzięki niewielkim wymiarom z łatwością można go przenosić między pokojami.

Roger big 2 jest tytanem w walce o czyste powietrze. Zastosowano w nim po dwa filtry Dual Filter oraz wstępne, aby pracował efektywnie w dużych przestrzeniach. Roger big 2 w ciągu godziny jest w stanie trzykrotnie wymienić powietrze w pomieszczeniu o powierzchni do 104 m2. Mimo większych wymiarów, bez trudu można go przemieszczać po domu dzięki wygodnym kółkom transportowym.

Roger 2 i Roger big 2 są wyposażone w WiFi. Dzięki aplikacji na smartfony "Smart Life - Smart Living" możemy monitorować jakość powietrza i zarządzać pracą oczyszczacza powietrza, nawet jeśli jesteśmy poza domem.

Na nocną zmianę

Jeśli masz lekki sen, możesz przełączyć oczyszczacz na tryb nocny. Umożliwia on przyciemnianie lub wyłączenie świecących się kontrolek. Dzięki 5 poziomom prędkości wentylatora nie będziesz w nocy słyszeć szumu urządzenia, a czyste powietrze poprawi jakość twojego snu.

Czysto i stylowo

Marka Stadler Form jest powszechnie znana z przywiązywania ogromnej wagi nie tylko do funkcjonalności swoich produktów, ale także do ich wyglądu. Nie inaczej jest w przypadku oczyszczaczy powietrza serii Roger 2. Gdziekolwiek zdecydujemy się je ustawić – w salonie, sypialni czy też w biurze, będą oczyszczały powietrze i zachwycały designem.

Dowiedz się więcej o nowych oczyszczaczach:

Materiał oryginalny: Oddychanie czystym powietrzem – znamy na to sposoby! - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie