Orzeł - Polonia 1:3

Niespodzianka w pojedynku derbowym trzecioligowców

Za niespodziewany można chyba uznać wynik derbowego meczu, trzecioligowców z naszego regionu. Dobrze spisujący się ostatnio Orzeł Ząbkowice Śląskie przegrał bowiem na swoim boisku 1:3 z zawodzącą w tym sezonie Polonią Świdnica. Świdniczanie objęli prowadzenie 1:0 w 37. min. po golu Furmankiewicza. Dwie minuty później, uderzeniem z rzutu wolnego wyrównał jednak Wożniak. W 40. min. goście wyszli na prowadzenie, bo Bielski wykorzystał rzut karny i pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem Polonii 2:1. Po zmianie stron Orzeł ruszył do ataku i osiągnął zdecydowaną przewagę. W 63. min. czerwona kartkę ujrzał jednak Okrajek, kapitan gospodarzy i musieli oni grać w osłabieniu. Wykorzystali to świdniczanie, którzy w 77. min. ustalili wynik meczu. Bramkę na 3:1 strzelił Bielski.