Orzeł znowu wygrał

Piłkarze z Ząbkowic Śląskich są liderami tabeli.

Bardzo dobrze spisali się w ostatniej, ligowej kolejce trzecioligowcy z terenu dawnego województwa wałbrzyskiego. Znakomicie gra ostatnio zwłaszcza Orzeł Ząbkowice Śląskie, który zadziwia świetną formą i po ośmiu kolejkach jest liderem tabeli. W ostatnim meczu drużyna z Ząbkowic Ślaskich pokonała na własnym boisku 2:1 Arkę Nowa Sól. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo goście to zespół zamykający tabelę. Walczyli zatem z olbrzymim poświęceniem o każdą piłkę. Jednak w 20. minucie Piotr Woźniak wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Co prawda w 30. min Arka doprowadziła do remisu i do przerwy był wynik 1:1, ale w 62. min. do siatki z rzutu karnego ponownie trafił Woźniak, ustalając wynik spotkania. Ważne zwycięstwo odniosła też Polonia Świdnica. Świdniczanie pokonali na wyjeździe 2:1 Celulozę Kostrzyn nad Odrą. Polonia nie spisywała się dotąd najlepiej i jest w tabeli na odległym, 13 miejscu, ale wygrana z Celuloza pozwala mieć nadzieję, że zacznie piąć się w górę. Bramki dla Polonii strzelili Dariusz Filipczak i Paweł Tobiasz. Inny nasz trzecioligowiec – Bielawianka Bielawa wygrała u siebie 2:0 z Orłem Międzyrzecz, a dwie bramki w tym meczu strzelił Paweł Ochota. Porażkę poniosła natomiast Lechia Dzierżoniów, która przegrała na własnym boisku 0:1 z Polonią Trzebnica.