Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Osiedle Nowe Rafio w Wałbrzychu - jak będzie wyglądać? Deweloper zaczął prace od wyburzeń

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
Wizualizacje udostępnione przez InVałbrzych
W ostatnich dniach listopada na terenie byłych Zakładów Przemysłu Odzieżowego RAFIO przy ul. Piasta 21 w Wałbrzychu pojawił się ciężki sprzęt. Rozpoczęto rozbiórkę poprzemysłowego obiektu. Mają tu powstać nowe budynki wielorodzinne; osiedle ma już nazwę. Sprawdziliśmy jak długo potrwają prace wyburzeniowe i ile mieszkań może powstać tu w pierwszym etapie inwestycji.

Spis treści

Zakłady Przemysłu Odzieżowego RAFIO ul. Piasta w Wałbrzychu przechodzą do przeszłości

- Ruszyła rozbiórka obiektów przy ul. Piasta! Arkop Deweloper, spółka która jest właścicielem terenu po byłych zakładach Rafio przy ul. Piasta, właśnie rozpoczęła rozbiórkę starych obiektów. To oznacza, że rozpoczyna się jedna z najciekawszych inwestycji mieszkaniowych w Wałbrzychu! Na tym terenie właściciel planuje wybudować kilkaset mieszkań niezwykle ciekawych budynkach - ogłaszają przedstawiciele spółki InVałbrzych.

Działania rozbiórkowe podjęto w ostatnich dniach listopada 2022.

O projektowanych działaniach budowlanych pisaliśmy po uzyskaniu przez właściciela gruntu pierwszych pozwoleń.

Osiedle Nowe Rafio powstanie przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Jak udało nam się ustalić, teren byłych zakładów odzieżowych przy ul. Piasta jesienią 2021 zakupił deweloper z Wrocławia, firma ARKOP DEWELOPER. Około 3-hektarowy teren byłego zakładu Rafio, inwestor zakupił od osoby prywatnej. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru wskazuje na możliwość powstania zabudowy wielorodzinnej lub usługowej. Inwestor specjalizujący się w budownictwie mieszkaniowym, zainwestował w grunt poprzemysłowy by skoncentrować się na budowie budynków wielorodzinnych. Na tym obszarze może powstać nawet kilkaset, czyli 350 do 400 mieszkań - a w tym miejscu mogą powstać budynki liczące do 5 kondygnacji (czyli 4 piętra i parter).

Osiedle Nowe Rafio w Wałbrzychu. Deweloper zaczął prace od wyburzeń
InVałbrzych

5 lipca 2022 r. inwestor uzyskał od prezydenta Wałbrzycha pozytywną decyzję dotyczącą zamierzenia budowlanego. Dotyczy ona budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Piasta, dz nr 140/2, 140/3, obręb 16 Biały Kamień w Wałbrzychu. Deweloper nadał projektowanemu osiedlu nazwę - osiedle Nowe Rafio i zgodnie z informacjami rozpowszechnianymi na oficjalnej stronie firmy:

- I etap osiedla w Wałbrzychu to 121 komfortowych mieszkań 1-4 pokojowych, które będą odpowiedzią na potrzeby lokalnego rynku.

Osiedle Nowe Rafio w Wałbrzychu. Deweloper zaczął prace od wyburzeń
InVałbrzych

Władze firmy przekonują, iż prace rozbiórkowe podjęto celowo w okresie jesienno-zimowym tak, by związany z nimi hałas był możliwie najmniej uciążliwy dla mieszkańców. Jest szansa, że zaplanowane działania rozbiórkowe uda się wykonać w ciągu miesiąca.

Nasze ostatnie teksty o budowach budynków komunalnych i wiodących projektach komercyjnych:

Zobaczcie zdjęcia wałbrzyskich Zakładów Przemysłu Odzieżowego RAFIO przed rozpoczęciem rozbiórki

Osiedle Nowe Rafio w Wałbrzychu - jak będzie wyglądać? Dewel...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Raport WEI: Samochód konkurencyjny względem zbiorkomu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto