Osłabiony Górnik nawiązał walkę ze Śląskiem

PG
Koszykarze z Wałbrzycha przed ostatnią kwartą przegrywali tylko siedmioma punktami

Koszykarze III-ligowego KK Górnika Invest-Park Trans Wałbrzych przegrali na wyjeździe 65:78 z WKS-em Śląskiem II Wrocław. Wałbrzyszanie pomimo porażki zaprezentowali się w tym meczu całkiem przyzwoicie. Byli osłabieni brakiem Huberta Murzacza, a w trakcie spotkania urazu nie pozwalajacego mu na kontynuowanie gry doznał Sławomir Buszyniak jednak walczyli ambitnie i po pierwszej kwarcie był remis 19:19. Co prawda drugą odsłonę 30:14 wygrał Śląsk, ale trzecia część spotkania należała do Górnika i ostatnie 10. minut zespoły zaczynały przy prowadzeniu Śląska tylko 63:56. Ostatnią kwartę wrocławianie, którzy w tym sezonie nie doznali jeszcze porażki rozstrzygnęli jednak na swoją korzyść.

WKS Śląsk II Wrocław - KK Górnik Invest-Park Trans Wałbrzych 78:65 (19:19, 30:14, 14:23, 15:9)

Górnik: Stochmiałek 16 (2), Buczyniak 14 (1), Fedoruk 13, Borzemski 7, Kondratowicz 6, Myślak 5 (1), Maryniak 4, Filipiak 0, Ciuruś 0, Narnicki 0, Krzymiński 0, Szmidt 0