Piłka nożna: Drużyny z regionu przegrywają

Nie pomógł doping kibiców - piłkarze Górnika PWSZ przegrali aż 1:4
Nie pomógł doping kibiców - piłkarze Górnika PWSZ przegrali aż 1:4 Piotr Krzyżanowski
Ostatnia ligowa kolejka była fatalna dla naszych trzecioligowych drużyn. Wszystkie trzy: Górnik PWSZ Wałbrzych, Polonia/Sparta Świdnica i Orzeł Ząbkowice Śląskie przegrały swoje mecze

Najbardziej zawiedli liderujący w tabeli wałbrzyszanie, którzy ulegli na wyjeździe aż 1:4 jednemu z głównych rywali w walce o awans - Chrobremu Głogów. Górnik osłabiony brakiem kontuzjowanych Tomasza Wepy, Marka Wojtarowicza i biorącego ślub Damiana Jaroszewskiego do przerwy przegrywał już 0:2.

W 63 minucie wałbrzyszanie strzelili z rzutu karnego kontaktową bramkę (Piotr Przerywacz), ale gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami.

Polonia/Sparta Świdnica uległa na własnym boisku 0:1 Pogoni Oleśnica, a Orzeł Ząbkowice Śląskie przegrał na wyjeździe 0:1 z Celulozą Kostrzyn.

Wyniki spotkań

Polonia/Sparta Świdnica 0 (0) - Pogoń Oleśnica 1 (0)
Bramka: Krzysztof Molka (56)
Czerwona kartka: Fojna (63)

Polonia/Sparta: Wójcik, Marszałek, Niewiadomski, Bielski (85 Olszewski), Błaszczyk, Filipczak, Fojna, Goździejewski, Bodnar (60 Surnik, 80 Śmiałowski), Burda (65 Sobczyk), Urban.

Celuloza Kostrzyn 1 (0) - Orzeł Ząbkowice Śląskie 0 (0)
Bramka: Robert Budzałek (55)
Czerwona kartka: Norbert Guła (80)
Orzeł: Stachowicz, Adamczyk, Szymczak, Szczepek, Konowalczyk (73 Madej), Świerzawski, Czachor, Okrojek (70 Dziekański), Drozdowski (61 Cebula), Guła, P.Zieliński.

Chrobry Głogów 4 (2) Górnik PWSZ Wałbrzych 1 (0)
Bramki: Chrobry - Konrad Węglarz (12, 37), Paweł Woźniak (78), Łukasz Filipiak (92), Górnik PWSZ - Piotr Przerywacz (63 k)
Górnik PWSZ: Wodzyński, D. Michalak, Smoczyk, Przerywacz, Majka, Tobiasz (57 Rytko), G. Michalak, Morawski, Zinke, Konarski (64 Moszyk), Janik (75 Misan)