Piłka nożna: Górnik trafił aż 9 razy

Śnieg nie przeszkodził piłkarzom Górnika PWSZ w dobrej grze
Śnieg nie przeszkodził piłkarzom Górnika PWSZ w dobrej grze fot. Dariusz Gdesz
Znakomicie spisali się w kolejnym sparingu piłkarze Górnika PWSZ Wałbrzych. Przygotowujący się do rundy rewanżowej lider trzeciej ligi, rozbił w Wałbrzychu 9:1 czwartoligowca - Konfeks Legnica.

Mecz rozgrywany był w trudnych zimowych warunkach. - Chłopcy trenowali już na trawie, i myśleliśmy, że uda się zagrać na normalnej murawie. Niestety, znowu spadł śnieg - mówił Czesław Zapart, kierownik wałbrzyskiej drużyny.

Dodawał, że sprawdzian jest wartościowy, bo Konfeks to solidny zespół, zajmujący czwarte miejsce w tabeli IV ligi. Okazało się jednak, że goście nie mieli nic do powiedzenia w starciu z podopiecznymi trenera Roberta Bubnowicza. Górnik PWSZ objął prowadzenie już w 4. minucie po tym, jak Czech Daniel Zinke wykorzystał dośrodkowanie Pawła Tobiasza. Wałbrzyszanie do przerwy strzelili jeszcze dwie bramki, nie tracąc żadnej. Gościom udało się pokonać Damiana Jaroszewskiego tylko raz, po zmianie stron, ale w drugiej połowie Górnik PWSZ zaaplikował im aż sześć goli.

Górnik PWSZ Wałbrzych 9 (3) Konfeks Legnica 1 (1)
Bramki dla Górnika: Zinke (5, 35, 70), Janik (65 k, 76), Moszyk (18), Misan (78), Przerywacz (85 k), Morawski (89) Górnik: Jaroszewski, D. Michalak, Przerywacz, Wojtarowicz, Majka, Tobiasz, G. Michalak, Morawski, Zinke, Konarski, Moszyk oraz Wodzyński, Janik, Misan, Ciołek, Rytko

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani