Piłka nożna: Górnik Wałbrzych zagra z Chrobrym Głogów, kibice chcą rewanżu

W  rywalizacji drużyn z Wałbrzycha i Krosna na razie jest  remis 1:1
W rywalizacji drużyn z Wałbrzycha i Krosna na razie jest remis 1:1 fot. DARIUSZ GDESZ
W sobotę, 24 kwietnia piłkarzy Górnika PWSZ Wałbrzych czeka mecz na szczycie trzeciej ligi. Liderujący w tabeli podopieczni trenera Roberta Bubnowicza spotkają się o g. 16.30 na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

Głogowianie rozegrali dotąd o jeden mecz mniej od wałbrzyszan i mając w dorobku o 11 punktów mniej (Górnik PWSZ - 44 pkt., Chrobry - 33 pkt) zajmują trzecią pozycję w stawce. Chrobrego wyprzedza jeszcze Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie, ale to właśnie głogowianie wydają się być głównym rywalem Górnika w walce o awans. Chrobry jest zespołem bardzo mocnym, nie kryjącym ochoty na promocję. W rundzie jesiennej wygrał w Wałbrzychu 1:0 po bramce strzelonej w 46 minucie przez Konrada Węglarza. W Głogowie w przerwie zimowej wzmocnili się jeszcze między innymi Radosławem Kałużnym, byłym reprezentantem Polski. Kibice Chrobrego na swojej stronie internetowej pojedynek z Górnikiem zapowiadają jako mecz, który przejdzie do historii klubu i mobilizują się do dopingowania. Wygrana może bowiem dać im nadzieję na odrobienie strat do lidera, a porażka tak powiększy dystans, że być może odbierze ich zawodnikom motywację do walki. Także fani Górnika PWSZ traktują sobotni mecz wyjątkowo. Wybierają się do Głogowa w 500 osób, dziesięcioma autokarami (zbiórka w sobotę o g. 11 na parkingu przy ul. 1 Maja pomiędzy targowiskiem "Zieleniak" a budową siedziby ZUS. Wszyscy w białych koszulkach. Cena za przejazd i wstęp - 15 zł), a liczą że wiele osób pojedzie jeszcze samochodami osobowymi. Wałbrzyska policja apeluje aby wszyscy jadący autokarami mieli przy sobie dokument tożsamości co usprawni procedury związane z wyjazdem.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani