Piłka nożna, II liga: Gole w końcówce dają remis Górnikowi. Miedź już trzecia

Paweł Witkowski
Miedź wygrała po raz ósmy w sezonie i awansowała na trzecie miejsce w tabeli II ligi. Do lidera legniczanie tracą już 3 punkty.

Nieoczekiwane zwycięstwo Miedzianki z Lechią nie przyszło łatwo. Jarzębowski i spółka ograli jedną z najsłabszych ekip w rozgrywkach 1:0, a sam Jarza z rozciętą twarzą musiał przedwcześnie opuścić boisko. Gospodarze nie wykorzystali ani rzutu karnego (Rafał Duchnowski trafił w poprzeczkę), ani przewagi jednego gracza w ostatnich 15 minutach (drugą żółtą kartkę otrzymał Damian Paszliński).
- W pierwszej połowie gospodarze mieli lekką przewagę. Druga odsłona należała do już nas. Mieliśmy mnóstwo sytuacji. Mogliśmy wygrać więcej - mówi Kudyba. W ostatniej kolejce jesieni Miedź zagra u siebie z Elaną, inne drużyny z czołówki też mają trudnych rywali. - Interesuje nas miejsce w trójce, a jeśli kolejka ponownie skończy się dla nas szczęśliwymi wynikami, zrównamy się punktami z liderem - mówi trener Miedzi.

Ekipę z Torunia sprawdziła inna drużyna z Dolnego Śląska, Górnik Wałbrzych. Podopieczni Roberta Bubnowicza jeszcze do ostatniej minuty regulaminowego czasu gry przegrywali 0:2. Mecz zakończył się remisem. - Wynik można rozpatrywać w różnych kategoriach - mówi trener Górnika. - Postawa zespołu cieszy. Martwi gra w defensywie. Rywal za łatwo stwarza zagrożenie. Ile mamy strzelić, żeby wreszcie wygrać? Trzy? W sobotę już w 13. minucie miałem po meczu. Jednak nie mam pretensji do poszczególnych zawodników. Broni i atakuje cały zespół, a za łączenie tych elementów w grze jestem ja - dodaje. W tym sezonie Górnik już po raz 5 punkty wywalczył w ostatnich minutach meczu.

Lechia Zielona Góra - Miedź Legnica 0:1 (0:1)
Bramka Kowal 17.
Miedź Siamin - PilarskiI, Kucharzak, PaszlińskiIII, Żółtowski - Kowal, Jarzębowski (41 Ochota), Zieliński (88 Piotrowski), SpaczyńskiI, Musiałowski (75 Bzdęga) - Orłowski.

Elana Toruń - Górnik Wałbrzych 2:2 (2:0)
Bramki Mania 9, Mania 13 - Morawski 90, G. Michalak 90+4.
Górnik Jaroszewski - D. Michalak, Wojtarowicz, Przerywacz, Kłak (46 ŁaskiI) - G. Michalak, Morawski, Wepa, Rytko (65 Konarski), Duś (73 Janik) - Zinke.

II liga, grupa zachodnia
Zawisza - Jarota 3:0 (1:0), Zagłębie - Bałtyk 3:0 (0:0), Polonia N.T. - Polonia S. 3:1 (2:0), Ruch - Nielba 2:0 (1:0), Chojniczanka - Raków 1:1 (1:0), Olimpia - GKS 2:3 (2:0), Tur - Czarni 2:4 (1:1).