Piłka Nożna: Misan w Górniku PWSZ

Górnik PWSZ pomimo osłabienia zremisował ze Skalnikiem Gracze
Górnik PWSZ pomimo osłabienia zremisował ze Skalnikiem Gracze Dariusz Gdesz
Przygotowujący się do rundy rewanżowej Górnik PWSZ Wałbrzych wzmocnił się kolejnym zawodnikiem. Po Czechu Danielu Zinke, graczem lidera trzeciej ligi został także Damian Misan.

Ten napastnik jest wychowankiem Olimpii Kamienna Góra. Misan przez pewien czas grał w Miedzi Legnica, a ostatnio był zawodnikiem Cracovii Kraków. Z Zinke i Misanem w składzie wałbrzyszanie zremisowali w swoim ostatnim sparingu 1:1 ze Skalnikiem Gracze, drużyną śląsko-opolskiej grupy III ligi.

Ekipa trenera Roberta Bubnowicza miała w tym meczu rozgrywanym w Świdnicy przewagę, pomimo że wystąpiła bez kilku podstawowych zawodników (brali udział w mistrzostwach Polski szkół wyższych).

Pierwsi, co prawda, bramkę strzelili piłkarze Skalnika, bo w 30. minucie Damiana Jaroszewskiego pokonał Ireneusz Gortowski, ale w 36. minucie Rafał Majka wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową doprowadzil do wyrównania. Wałbrzyszanie mieli jeszcze kilka okazji do objęcia prowadzenia, żadnej nie udało im się wykorzystać.

Skalnik Gracze 1 (1) - Górnik PWSZ Wałbrzych 1 (1)
Bramki: 1:0 Gortowski (30), 1:1 Majka (36)
Górnik PWSZ: Jaroszewski, G. Michalak, Orzech (80 Radziemski), Przerywacz, Majka, Rytko (55 Piątek), Morawski, Ciołek, Zinke, Konarski (80 Polak), Misan

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0