Piłkarki AZS PWSZ przegrały na wyjeździe 0:4 z Medykiem Konin, aktualnym mistrzem Polski

Paweł Gołębiowski (zdjecia z meczu z Medykiem w Wałbrzychu)

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych przegrały na wyjeździe 0:4 z Medykiem Konin. Drużyna wielokrotnego mistrza Polski miała wyraźną przewagę, a objęła prowadzenie już w 4. minucie po golu Anny Gawrońskiej. Później do bramki wałbrzyszanek, w 27. minucie z rzutu karnego, trafiła Natalia Chudzik, i kolejne dwa gole, w 34. i 72. minucie, dołożyła Gawrońska
Dla zespołu z Konina pojedynek z AZS PWSZ miał wielkie znaczenie, bo cały czas walczy on jeszcze z Czarnymi Sosnowiec, o wicemistrzostwo Polski. Teraz te zespoły mają w dorobku po 58 punktów. Tytuł zapewniły już sobie piłkarki Górnika Łęczna, które na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu Ekstraligi, mają na tą dwójką 10. punktów przewagi.
Wałbrzyszanki są na czwartej pozycji z 46 punktami na koncie. Nikt im tej pozycji już nie odbierze, ale trochę szkoda, że nie mają też szans na obronienie trzeciej pozycji z poprzednich rozgrywek.

W następnej kolejce, 19 maja, AZS PWSZ zagra u siebie z Olimpią Szczecin i 27 maja zakończy sezon wyjazdowym pojedynkiem z Czarnymi Sosnowiec.