Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych miały już awans „w kieszeni", ale pokonały Wandę 5:0

Nie było niespodzianki w ostatnim w sezonie meczu piłkarek I-ligowego AZS PWSZ Wałbrzych. Wałbrzyszanki, które już wcześniej, wygrywając w Lublinie z Widokiem 5:0, zapewniły sobie awans do Ekstraligi pokonały u siebie 5:0 Wandę Kraków (Nowa Huta).

Nie było niespodzianki w ostatnim w sezonie meczu piłkarek I-ligowego AZS PWSZ Wałbrzych. Wałbrzyszanki, które już wcześniej, wygrywając w Lublinie z Widokiem 5:0, zapewniły sobie awans do Ekstraligi piłki nożnej kobiet nie zlekceważyły Wandy Nowa Huta, ekipy zajmującej ostatnie miejsce w tabeli. Akademiczki w pojedynku na własnym terenie powtórzyły wynik sprzed tygodnia. Pierwszego gola dla gospodyń zdobyła w 17. minucie Jessica Pluta. Wałbrzyszanki osiągnęły sporą przewagę i miały kolejne okazje do podwyższenia wyniku. Wreszcie w 34. minucie Paula Rak uderzeniem głową skierowała piłkę do siatki a chwilę później było już 3:0, bo sytuację sam na sam z bramkarką Wandy wykorzystała Małgorzata Mesjasz. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Zaraz po zmianie stron Katarzyna Iwańczuk podwyższyła na 4:0. Wałbrzyszanki atakowały nadal, ale na kolejne trafienie trzeba było czekać do 78. minuty kiedy to Pluta ustaliła wynik spotkania.