Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych pokonały AZS UJ Kraków, a teraz czeka je starcie z Mistrzyniami Polski

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych czeka prawdziwa próba sił. W środę, 19 października zmierzą się bowiem na wyjeździe z drużyną Medyk POLOmarket Konin. Zespół z Konina to w naszym kobiecym futbolu wielka potęga. Wielokrotny mistrz kraju, w Ekstralidze wygrywa wyraźnie prawie wszystkie mecze. Dobrze spisuje się też w Lidze Mistrzyń. Obecnie w 1/16 tych rozgrywek toczy walkę w dwumeczu z Brescią Calcio Femminile z Włoch. W pierwszym pojedynku pokonał na swoim boisku ekipę z Italii 4:3. W Polsce drużynie z Konina próbuje dorównać Górnik Łęczna. Jest na razie słabszy od Medyka, ale w bieżącym sezonie i tak potrafił na przykład wygrać w Wałbrzychu 4:0. AZS PWSZ Wałbrzych zajmuje w tabeli trzecie miejsce, za tymi właśnie drużynami, ale różnica w poziomie gry, pomiędzy Medykiem i Górnikiem, a resztą stawki wydaje się duża. Trudno zatem przypuszczać, żeby naszym dziewczętom udało się zdobyć w Koninie choćby punkt. Ale oczywiście powinny próbować nawiązać walkę z silnym rywalem. Będą bowiem miały wspaniałą okazję do sprawdzenia na co obecnie je stać. Wałbrzyszanki na pewno grają z sezonu na sezon coraz lepiej. W ostatnim meczu pokonały u siebie 2:1 AZS Uniwersytet Jagielloński Kraków. AZS PWSZ objął w tym meczu prowadzenie już w 8. minucie, po golu Oliwii Maciukiewicz. Gospodynie nadal nacierały na rywalki, ale to one zaliczyły następne trafienie. W 21. minucie z rzutu wolnego bramkę strzeliła Magdalena Knysak. Odpowiedź wałbrzyszanek była błyskawiczna. W 23. minucie Emilia Bezdziecka przeprowadziła indywidualną akcję i ładnym uderzeniem pokonała bramkarkę z Krakowa. Emocje na tym się nie skończyły, bo AZS UJ do końca próbował wyrównać. Dziewczęta z Wałbrzycha były jednak lepsze.

AZS PWSZ Wałbrzych – AZS Uniwersytet Jagielloński Kraków 2:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Oliwia Maciukiewicz (8), 1:1 Magdalena Knysak (21), 2:1 Emilia Bezdziecka (23)
AZS PWSZ: Antończyk, Aszkiełowicz (90 Gonzalez), Mesjasz, Gradecka, Ratajczak, Jaworek, Dereń, Kowalczyk, Rędzia, Bezdziecka (94 Pluta), Maciukiewicz.