Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych pokonały na swoim boisku 2:1 UKS SMS Łódź

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych pokonały na swoim boisku 2:1 UKS SMS Łódź, w drugiej kolejce ekstraligi kobiet

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych pokonały na swoim boisku 2:1 UKS SMS Łódź. Był to mecz drugiej kolejki ekstraligi kobiet. W pierwszej wałbrzyszanki wygrały na wyjeździe aż 6:0 z Olimpią Szczecin. Natomiast zespół z Łodzi w pierwszym pojedynku w sezonie uległ na swoim boisku 0:1 Medykowi Konin.
Wprawdzie ekipa z Konina, czyli aktualny wicemistrz kraju, a wcześniej wielokrotny mistrz Polski, ma mocno przemeblowany skład i w bieżącym sezonie raczej nie będzie tak silny jak to bywało wcześniej, ale z pewnością jest to nadal solidna drużyna, z którą trzeba się liczyć. Zatem porażka drużyny z Łodzi z Medykiem różnicą tylko jednej bramki zapowiadała, że w Wałbrzychu gospodynie nie będą miały łatwego zadania. I tak rzeczywiście było.

Spotkanie AZS PWSZ – UKS SMS zaczęło się od lekkiej przewagi przyjezdnych. Wałbrzyszanki wyprowadzały kontrataki, których jednak było coraz więcej i były coraz groźniejsze. W końcu po jednym z nich, w 22. minucie, w polu karnym rywalek Katarzyna Konat faulowała Klaudię Fabovą i sędzina podyktowała rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystała Małgorzata Mesjasz. Prowadzenie AZS PWSZ 1:0 utrzymało się już do przerwy, pomimo że wałbrzyszanki z czasem osiągnęły przewagę.
Po zmianie stron, podobnie jak na początku spotkania, zespół z Łodzi był częściej przy piłce i stwarzał zagrożenie pod bramką gospodyń. Wystarczyło jednak udane dośrodkowanie Klaudii Miłek, uderzenie piłki głową przez Dominikę Dereń i w 54. minucie było 2:0. Łodzianki zdobyły kontaktową bramkę w 63. minucie, ale więcej nie zdołały osiągnąć. Prowadzenia nie podwyższył też AZS PWSZ chociaż jego zawodniczki stworzyły sobie jeszcze kilka okazji do zdobycia gola.

Warto wspomnieć, że przed meczem AZS PWSZ z zespołem z Łodzi, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, złożył gratulacje piłkarkom za ich świetny występ w Europejskich Igrzyskach Studentów w Coimbrze w Portugalii, gdzie zespół futsalistek z Wałbrzycha zajął czwarte miejsce.

AZS PWSZ Wałbrzych - UKS SMS Łódź 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Mesjasz (k), 2:0 Dereń (54), 2:1 Osińska (63)

AZS PWSZ: Sapor, Szewczuk, Mesjasz, Zawadzka (46 Ostrowska), Kędzierska, Zając, Kuciewicz (86 Rozmus), Dereń (93 Głowacka), Rapacka (83 Głąb), Miłek, Fabova (90 Kowalczyk).