Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych pokonały na wyjeździe 2:0 UKS SMS Łódź

Paweł GołębiowskiZaktualizowano

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych pokonały na wyjeździe 2:0 UKS SMS Łódź. Było to spotkanie drugiej kolejki sezonu 2019/2020 w Ekstralidze kobiet. W pierwszej kolejce nasza drużyna przegrała na swoim boisku 2:4 z Medykiem Konin, wicemistrzem Polski. Okazuje się jednak, że Medyk w bieżących rozgrywkach może być bardzo silny. W drugiej serii spotkań rozbił na swoim boisku aż 9:1 beniaminka - Rolnika Biedrzychowice. Akademiczki z Wałbrzycha natomiast pomimo lekkiego przebudowania składu w przerwie pomiędzy sezonami powinny nadal liczyć się w walce o miejsce w czołówce (poprzednie rozgrywki zakończyły na czwartym miejscu).
Po porażce poniesionej na inaugurację szybko pozbierały się i skutecznie powalczyły w Łodzi. W pierwszej połowie meczy miały lekką przewagę, ale ta część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej Oliwia Rapacka wyprowadziła je na prowadzenie w 65. minucie. UKS SMS próbował odrobić stratę, ale w 85, minucie Ewa Cieśla ładnym strzałem z dystansu ustaliła wynik spotkania.
Teraz wałbrzyszanki w sobotę, 17 sierpnia czeka mecz na swoim boisku (godz. 12) z Czarnymi Sosnowiec.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Materiał oryginalny: Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych pokonały na wyjeździe 2:0 UKS SMS Łódź - Wałbrzych Nasze Miasto