Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w pierwszym meczu na wiosnę wygrały na wyjeździe 1:0 ze Sportową Czwórką Radom

Piłkarki ekstraligowego AZS PWSZ Wałbrzych udanie zainaugurowały wiosenną rundę rozgrywek. Wałbrzyszanki pokonały na wyjeździe 1:0 Sportową Czwórkę Radom.

Zwycięstwo nad broniącym się przed spadkiem beniaminkiem nie jest okazałe, ale gospodynie walczyły o choćby jeden punkt bardzo ambitnie, a do tego akademiczki z Wałbrzycha wystąpiły w Radomiu w nieco okrojonym składzie. W zespole AZS PWSZ zabrakło pauzujących za czerwone kartki: Anny Rędzi i bramkarki Patrycji Urbańskiej. Nie mogły też grać kontuzjowane Klaudia Milek, Martyna Zańko i Karolina Gradecka.

Pomimo osłabienia wałbrzyszanki przez niemal całe spotkanie posiadały widoczną przewagę. Niestety nie przekładała się ona na zdobycz bramkową, a jedyny gol spotkania był trafieniem samobójczym w 74. minucie, po zamieszaniu w polu karnym Sportowej Czwórki. Wałbrzyszanki w 81. minucie nie wykorzystały też rzutu karnego (strzelała Mesjasz).

Skład AZS PWSZ: Klimek, Szewczuk, Mesjasz, Zawadzka, Aszkiełowicz, Dereń, Pluta (62. Ratajczak), Siwińska, Rozmus, Kowalczyk, Głąb.