Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w sobotę, 12 listopada, czeka wyjazdowy pojedynek z Mitechem Żywiec

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w sobotę, 12 listopada, o godzinie 11 czeka wyjazdowy pojedynek z Mitechem Żywiec

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w sobotę, 12 listopada, o godzinie 11 czeka wyjazdowy pojedynek z Mitechem Żywiec. Mecz jest bardzo ważny, bo jeśli nasze dziewczęta go przegrają to praktycznie stracą przewagę nad szóstym w tabeli Ekstraligi zespołem z Żywca. Mitech ma bowiem obecnie o 6 punktów mniej od wałbrzyszanek, ale rozegrał też o jedno spotkanie mniej.
Niestety AZS PWSZ ostatnio jakby złapał zadyszkę i nie tylko traci dystans do przewodzącej stawce dwójki: Medyk Konin, Górnik Łęczna, ale zaczynają wyprzedzać go jeszcze inne zespoły. A na początku sezonu wydawało się, że drużyna z Wałbrzycha jest już na tyle silna, że co prawda wspomnianej dwójce rady jeszcze nie da, ale trzecie miejsce w tabeli ma niemal pewne. Akademiczki z PWSZ niedawno jednak, trochę niespodziewanie, przegrały u siebie 0:1 z Czarnymi Sosnowiec, a w ostatniej kolejce także na swoim boisku tylko zremisowały 1:1 z UKS-em SMS-em Łódź. Był to pojedynek pierwszej kolejki, rundy rewanżowej sezonu 2016/2017. W spotkaniu inaugurującym rozgrywki wałbrzyszanki wygrały z beniaminkiem z Łodzi na jego terenie 3:2. Kibice mogli zatem liczyć, że tym razem nie będzie gorzej. Do przerwy gra była wyrównana i zespoły remisowały 0:0. Krótko po zmianie stron, w 50. minucie rzut karny (za faul na Annie Rędzi) wykorzystała Małgorzata Mesjasz i AZS PWSZ prowadził 1:0. Taki wynik utrzymał się do 77. minuty, kiedy to zawodniczki z Łodzi pokonały Darię Antończyk. Gospodynie próbowały jeszcze wyjść ponownie na prowadzenie, ale im się to nie udało. Teraz będą musiały solidnie popracować w meczu z Mitechem. Nie mogą zlekceważyć tego przeciwnika, pomimo że w pierwszej rundzie pokonały go u siebie aż 4:0.