Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych wygrały 7:0 pojedynek derbowy z AZS Wrocław

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych wysoko wygrały pojedynek derbowy w Ekstralidze kobiet. Wałbrzyszanki rozbiły na swoim boisku 7:0 AZS Wrocław. Akademiczki z Wałbrzycha, walczące o medalowe miejsce w rozgrywkach, miały od samego początku wyraźną przewagę nad broniącym się przed spadkiem zespołem ze stolicy Dolnego Śląska. Do przerwy gospodynie prowadziły jednak tylko 2:0, po golach Dominiki Dereń w 22. i Katarzyny Rozmus w 30. minucie.
Po zmianie stron boiska dwa trafienia – w 61. i 71. minucie – zaliczyła Małgorzata Mesjasz. Później, w 79. minucie, bramkę na 5:0 zdobyła Karolina Gradecka, a w 82. minucie prowadzenie AZS PWSZ podwyższyła Oliwia Maciukiewicz. Wynik w 86. minucie ustaliła Elena Klepatska.