Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych zremisowały na wyjeździe 1:1 z Górnikiem Łęczna

Dariusz Gdesz (zdjęcie ilustracyjne)
Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych zremisowały na wyjeździe 1:1 z Górnikiem Łęczna, wicemistrzem Polski i aktualnym wiceliderem tabeli ekstraligi

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych zremisowały na wyjeździe 1:1 z Górnikiem Łęczna, wicemistrzem Polski i aktualnym wiceliderem tabeli ekstraligi kobiet. Górnik to właściwie jedyny zespół w kraju, który jest na tyle silny, aby nawiązywać wyrównaną walkę z mistrzyniami Polski i liderkami z Medyka Konin. Zespół z Łęcznej w fazie zasadniczej bieżącego sezonu wygrał z AZS PWSZ w Wałbrzychu 4:0 i niedawno 2:1 na swoim boisku.

Teraz jednak, w pojedynku w grupie mistrzowskiej, nasze zawodniczki zaczęły spotkanie w Łęcznej znakomicie. Co prawda nie zdołały osiągnąć wyraźnej przewagi, ale rozsądnie broniły się, a kiedy nadarzyła się okazja wyprowadzały groźne kontrataki. Już w 24. minucie jeden z nich zakończył się golem strzelonym przez Małgorzatę Mesjasz. Wałbrzyszanka wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego i było 1:0 dla przyjezdnych. To tak zaskoczyło wicemistrzynie Polski, że przez kilka minut nie mogły się pozbierać i AZS PWSZ osiągnął przewagę.

Górnik doszedł do głosu około 35. minuty, ale w pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.
Po przerwie gospodynie atakowały coraz groźniej, ale jeśli udanie nie interweniowała nasza obrona, to znakomicie spisywała się w bramce Daria Antończyk. W efekcie czas upływał, a „w powietrzu zapachniało sensacją”. Gospodynie w końcu jednak, w 87. minucie, doprowadziły do wyrównania, ale ich remis u siebie z AZS PWSZ jest i tak niespodzianką i dużym sukcesem naszej drużyny.
Teraz wałbrzyszanki, w niedzielę 21 maja o godzinie 13, czeka derbowy mecz u siebie z AZS-em Wrocław.

Skład AZS PWSZ: Antończyk, Mesjasz, Gradecka, Pluta, Jelencić (58. Jędras), Iwańczuk, Ratajczak, Kowalczyk, Klepatska, Miłek, Maciukiewicz.