Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych zremisowały u siebie 1:1 z Medykiem Konin, wielokrotnym mistrzem Polski

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w zaległym meczu Ekstraligi zremisowały u siebie 1:1 z Medykiem Konin, wielokrotnym mistrzem Polski

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych zremisowały u siebie 1:1 z Medykiem Konin, wielokrotnym mistrzem Polski. Był to zaległy mecz Ekstraligi, który pierwotnie miał odbyć się 17 marca. Wtedy atak zimy nie pozwolił na rozegranie pojedynku. Teraz pogoda była wspaniała. Wałbrzyszanki też radziły sobie świetnie i w pierwszej połowie miały wyraźną przewagę nad bardzo silnym rywalem. AZS PWSZ objął prowadzenie już w 3. minucie po golu Marcjanny Zawadzkiej. Później miały jeszcze kilka znakomitych okazji do podwyższenia wyniku, ale pierwszą połowę zakończyły prowadzeniem 1:0.
Po zmianie stron, początkowo przewagę uzyskały piłkarki z Konina. W efekcie w 64. minucie Natalia Chudzik zdobyła dla nich wyrównującego gola. Wałbrzyszanki, które marzyły o zwycięstwie rzuciły się do ataku. Walczyły bardo ambitnie, ale spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

AZS PWSZ zaczyna w składzie: Klimek, Szewczuk (81 Kędzierska), Mesjasz, Zawadzka, Aszkiełowicz, Siwińska, Dereń, Rapacka (77 Rędzia), Ratajczak, Głąb (65 Gradecka), Rozmus (90 Maciukiewicz).