Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzychzajęły trzecie miejsce w rozgrywkach ekstraligi kobiet w sezonie 2016/17

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski. Wałbrzyszanki zajęły bowiem trzecie miejsce w rozgrywkach ekstraligi kobiet w sezonie 2016/2017.

To historyczny sukces. Przed rokiem AZS PWSZ debiutując na najwyższym szczeblu rozgrywek zaprezentował się bardzo dobrze i zajął piąte miejsce. Teraz podopieczne trenera Kamila Jasińskiego wypadły jeszcze lepiej i stanęły na podium. Nie udało im się wyprzedzić tylko bardzo silnej drużyny Medyka Konin i tylko nieznacznie od niej słabszego Górnika Łęczna.

O trzecie miejsce w stawce wałbrzyszanki musiały jednak solidnie powalczyć. Mocno deptały im po piętach zespoły Czarnych Sosnowiec i UKS-u SMS-u Łódź. Z tą drugą drużyną AZS PWSZ stoczył na wyjeździe decydujący pojedynek w ostatniej kolejce sezonu. Nasze dziewczęta nie mogły pozwolić sobie w nim na porażkę. I spisały się dosłownie na medal. Zaczęły spotkanie od kilku groźnych ataków i wyrównanej walki z gospodyniami. Wreszcie w 36. minucie Oliwia Maciukiewicz przeprowadziła udaną akcję, podała do Klaudii Miłek a ta pokonała bramkarkę ekipy z Łodzi.
UKS SMS w pierwszej połowie już się nie pozbierał i przy odrobinie szczęścia wałbrzyszanki mogły w tej części spotkania jeszcze podwyższyć prowadzenie. Po 45. minutach gry nasze dziewczęta wygrywały jednak tylko 1:0.

Tak nieznaczne prowadzenie łatwo było stracić, tym bardziej, że po zmianie stron boiska, gospodynie uzyskały przewagę, a do tego w 85. minucie czerwona kartkę dostała Ana Jelencić i AZS PWSZ musiał kończyć mecz w osłabieniu.
Na szczęście wałbrzyszanki grały dobrze w obronie, a do tego w bramce miały świetnie spisującą się Darię Antończyk. Wynik zatem nie uległ zmianie i trzecie miejsce wałbrzyszanek w ekstralidze stało się faktem.

UKS SMS Łódź – AZS PWSZ Wałbrzych 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Klaudia Miłek (36)

AZS PWSZ: Antończyk, Aszkiełowicz, Gradecka, Mesjasz, Pluta, Ratajczak, Rędzia, Jelencić, Dereń (88 Klepatska, 90 Jaworek), Maciukiewicz (86 Iwańczuk), Miłek.