Piłkarki ekstraligowego AZS PWSZ Wałbrzych przegrały 1:5 z Medykiem Konin, drużyną mistrzyń Polski

Piłkarki ekstraligowego AZS PWSZ Wałbrzych przegrały u siebie 1:5 z Medykiem Konin, drużyną mistrzyń Polski

Piłkarki ekstraligowego AZS PWSZ Wałbrzych przegrały u siebie z Medykiem Konin, drużyną mistrzyń Polski. Medyk, który jest ekipą nie tylko najlepszą w kraju, ale i liczącą się w Europie, wygrał w Wałbrzychu 5:1.
Początek meczu był jednak w wykonaniu wałbrzyszanek obiecujący. Już w 7 minucie objęły prowadzenie po golu Małgorzaty Mesjasz i co ważne - prowadziły z rywalkami wyrównaną walkę. Już jednak w 12 minucie do wyrównania doprowadziła Aleksandra Sikora, i ta sama zawodniczka w 29. minucie strzeliła bramkę dającą Medykowi prowadzenie. Zespół z Konina z minuty na minutę uzyskiwał też coraz większą przewagę. Do przerwy prowadził 3:1, bo w 36. minucie Darię Antończyk pokonała jeszcze Katarzyna Daleszczyk. Po zmianie stron boiska dominacja przyjezdnych była już bardzo wyraźna, ale nasze dziewczęta przeważnie tylko przerywały akcje rywalek i blokowały ich strzały. Udawało się to do 71. minuty, kiedy to czwartą bramkę dla drużyny z Konina zdobyła Liliana Kostowa. W 90. minucie wynik ustaliła Anna Gawrońska.

AZS PWSZ Wałbrzych - KKPK Medyk POLOmarket Konin 1:5 (1:3)
Bramki: 1:0 Mesjasz (7), 1:1 Sikora (12), 1:2 Sikora (29), 1:3 Daleszczyk (36), 1:4 Kostowa (71), 1:5 Gawrońska (90).

AZS PWSZ: Antończyk, Aszkiełowicz, Gradecka, Mesjasz, Jelencić (75 Iwańczuk), Pluta (46 Smagur), Kowalczyk, Ratajczak, Dereń (75 Jędras), Maciukiewicz, Bezdziecka (81 Klepatska).