Piłkarki z Boguszowa-Gorc w finale Coca-Cola Cup 2014

oprac.
Piłkarki z Boguszowa-Gorc
Piłkarki z Boguszowa-Gorc Materiały organizatora
Piłkarki z Boguszowa-Gorc i ich wrocławscy koledzy 17 maja zwyciężyli w dolnośląskim finale gimnazjalistki i to oni będą reprezentować swój region podczas Wielkiego Finału w Gdyni.

Na boisku piłkarskim hotelu GEM spotkały się najlepsze spośród 246 drużyn zgłoszonych do udziału w turnieju w województwie dolnośląskim. Nie brakowało emocji, efektownych goli, bramkarskich parad i rywalizacji w duchu fair play. Wśród dziewcząt mistrzowski tytuł z ubiegłego roku obroniły zawodniczki z Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach, które pokonały 4:3 koleżanki z GMS „Junior” Wrocław. Trzecie miejsce zajęły reprezentantki z Gimnazjum w Bierutowie, a tuż za podium znalazły się uczennice z Gimnazjum nr 2 w Jaworze. Piłkarki mistrzowskiego zespołu zdobyły też obydwie nagrody indywidualne: najwięcej goli strzeliła Aleksandra Wójcik, a między słupkami najlepiej spisywała się Aleksandra Pawlos.

Zwycięzcy finału we Wrocławiu już 14 czerwca zmierzą się ze rówieśnikami z całej Polski, walcząc o mistrzowski tytuł i wyjazd na obóz szkoleniowy do Rzymu, gdzie triumfatorzy Coca-Cola Cup będą doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii. W następny weekend poznamy mistrzów w województwach łódzkim, mazowieckim, dolnośląskim i lubuskim.

Patronat honorowy nad turniejem Coca-Cola Cup 2014 objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.