Piłkarze Górnika pokonali u siebie 1:0 Falubaz Zielona Góra

Piłkarze wałbrzyskiego Górnika zaczęli rundę wiosenną III ligi od zwycięstwa nad Falubazem Zielona Góra

Piłkarze wałbrzyskiego Górnika zaczęli rundę wiosenną III ligi od zwycięstwa. Podopieczni duetu trenerskiego: Robert Bubnowicz – Marcin Morawski Falubaz Zielona Góra pokonali na swoim boisku 1:0 Falubaz Zielona Góra.

Wałbrzyszanie od początku spotkania ruszyli do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 7. minucie grający szkoleniowiec, Marcin Morawski pięknym uderzeniem z około 25 metrów dał im prowadzenie 1:0. Goście próbowali „odgryzać się”, ale w pierwszej połowie właściwie zagrozili bramce Górnika tylko raz, po strzale Babija w 22. minucie z rzutu wolnego. W Górniku natomiast tylko sam Damian Migalski, w 31. minucie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Falubazu, a w 43. minucie po strzale tego zawodnika piłka trafiła w słupek.

Po zmianie stron gra jednak trochę „siadła” i wyrównała się. Wpływ na to mógł mieć padający deszcz. Bramki już nie padły, i z pewnością cieszyć się mogą z tego gospodarze, bo w 80 minucie Tyktor wybijając piłkę z linii bramkowej uratował ich od utraty gola. W 94 minucie czerwoną kartkę (za dwie żółte) zobaczył też Tobiasz.

Górnik Wałbrzych - Falubaz Zielona Góra 1:0 (0:0)
Bramka: Morawski (7)

Górnik: Jaroszewski – Tobiasz, Michalak, Tyktor, Krzymiński – Sadowski, Morawski, Bronisławski, Rytko, Surmaj (93 Bogacz) – Migalski (78 Młodziński).