Piłkarze Górnika w pierwszym ligowym meczu w 2018 roku przegrali u siebie 1:3 z Sokołem Marcinkowice

Piłkarze Górnika Wałbrzych fatalnie zaczęli IV-ligowe pojedynki w 2018 roku. W pierwszym meczu na wiosnę przegrali na swoim boisku 1:3 z Sokołem Marcinkowice. Co prawda wałbrzyszanie przed tym spotkaniem mieli na koncie o jeden mecz i osiem punktów mniej od rywali, którzy są wiceliderami tabeli, ale kibice w Wałbrzychu, z pewnością liczyli na zwycięstwo ich ulubieńców. W końcu Górnik Wałbrzych to znana marka. Niestety, trzeba pogodzić się z tym, że obecnie w Wałbrzychu nie ma silnej drużyny piłkarskiej.
W starciu z Sokołem do przerwy gra była jeszcze w miarę wyrównana i zespoły schodziły do szatni remisując 0:0.
Tuż po zmianie stron, w 46. minucie goście objęli prowadzenie, a w 52. minucie było 0:2. W 67. minucie Sokół wykorzystał rzut karny i dobił Górnika.
Wałbrzyszanie zdołali strzelić kontaktowego gola w 77. minucie, z rzutu karnego, a jedenastkę wykorzystał Dariusz Michalak. Po tej bramce gospodarze osiągnęli lekką przewagę, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Górnik Wałbrzych - Sokół Marcinkowice 1:3 (0:0)

Górnik: Jaroszewski, Michalak, Mrowiec, Smoczyk, Krzymiński, Wroczyński, Drąg, Rytko, Błażyński (59. Młodziński), Dec (80. Olejnik), Sobiesierski (72. Bogacz).

W pozostałych meczach kolejki: Unia Bardo – Polonia Trzebnica 2:0, Nysa Kłodzko – Orzeł Ząbkowice Śląskie 2:3, Foto-Higiena Gać – Sokół Wielka Lipa 4:1, Pogoń Oleśnica – Piast Żerniki (Wrocław) 0:1, MKP Wołów – Polonia-Stal Świdnica 0:4, Bielawianka Bielawa – Karolina Jaworzyna Śląska 4:0, Śląsk II Wrocław – Wiwa Goszcz 2:0.